Zdecydowany ruch Thurnbichlera ws. Kubackiego

Thomas Thurnbichler po weekendzie Pucharu Świata w Oberstdorfie zdecydował o wycofaniu Dawida Kubackiego z kolejnych startów. Wiadomo, kiedy ma wrócić do cyklu.

PS
Thomas Thurnbichler Twitter / oficjalny profil PZN / Thomas Thurnbichler
Dawid Kubacki nie będzie dobrze wspominał rywalizacji na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. W sobotę konkurs indywidualny zakończył na pierwszej serii, a w niedzielę zaliczył upadek w kwalifikacjach i w ogóle nie oglądaliśmy go w zawodach.

Choć przed kamerą Eurosportu zgłaszał chęć dalszej rywalizacji i wyjazdu na Puchar Świata do Lahti, trener Thomas Thurnbichler zdecydował inaczej.

- Odnośnie Dawida podjęliśmy decyzję, że wróci do treningu. Powróci z pełną świeżością i pewnością siebie na cykl Raw Air. Postaramy stworzyć się dla niego jak najlepszy plan - - przyznał w materiale wideo opublikowanym na oficjalnym profilu Polskiego Związku Narciarskiego.

- Chciał dalej startować, jak przez cały sezon. W pełni rozumiemy, że jest wojownikiem i chce rywalizować. Podjąłem taką decyzję, a on ją zaakceptował. Mam nadzieję, że podczas Raw Air będzie w dobrej formie - dodał.

Od piątku do niedzieli w Lahti odbędą się trzy konkursy Pucharu Świata. Biało-Czerwoni będą mogli wysłać tam pięcioosobową kadrę, ale nie wiadomo jeszcze, kto otrzyma szansę u boku Kamila Stocha, Piotra Żyły i Aleksandra Zniszczoła. Ta trójka - jak potwierdził trener - z pewnością wystartuje w Finlandii.

Czytaj także: "Tak czy inaczej działa". To zdanie o Stochu cieszy!

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×