Jest niesamowity. Przebił osiągnięcie Małysza i Stocha

Stefan Kraft triumfował w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Oberstdorfie. To zwycięstwo, którym przebił Adama Małysza i Kamila Stocha w klasyfikacji wszech czasów.

PS
Adam Małysz i Kamil Stoch PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / WP SportoweFakty - Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Adam Małysz i Kamil Stoch
Stefan Kraft zajmował drugą lokatę na półmetku niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. Austriak w swojej pierwszej próbie wylądował dokładnie w tym samym miejscu, co prowadzący Ryoyu Kobayashi, ale ze względu na niższą rekompensatę za wiatr, tracił do Japończyka 4,6 punktu.

W finałowej rundzie Kraft uzyskał 217 metrów, a do tego otrzymał sporą bonifikatę za wiatr. Ryoyu - już w lepszych warunkach - potrzebował 223 metrów, aby obronić pierwsze miejsce. Wylądował na 215. metrze, a w efekcie zakończył zawody na najniższym stopniu podium.

Kraft odniósł natomiast swoje 40. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Do tej pory zajmował ex aequo trzecie miejsce pod względem liczby wygranych w PŚ - z Adamem Małyszem i Kamilem Stochem. Teraz Austriak już samodzielnie zajmuje trzecią lokatę, a Polacy zostali zepchnięciu na czwartą.

Kolejnym skoczkiem "na celowniku" Krafta jest Matti Nykaenen. Fin 46-krotnie wygrywał zawody Pucharu Świata. Kraft jeszcze w tym sezonie może się do niego znacząco zbliżyć. Za tydzień skoczków czekają trzy konkursy w Lahti.

Klasyfikacja wszech czasów pod względem liczby zwycięstw w zawodach Pucharu Świata:

Miejsce Zawodnik Kraj Liczba zwycięstw
1. Gregor Schlierenzauer Austria 53
2. Matti Nykaenen Finlandia 46
3. Stefan Kraft Austria 40
4. Adam Małysz Polska 39
4. Kamil Stoch Polska 39
6. Janne Ahonen Finlandia 36

Czytaj także: Ależ lot Stocha. Spójrz na zachowanie tuż po skoku [WIDEO] ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciłaKibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×