Dwa powroty. Znamy skład Polaków na PŚ w Lahti

W niedzielny wieczór poznaliśmy skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Lahti. Wśród pięciu powołanych skoczków mamy dwa powroty.

PS
Paweł Wąsek PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Paweł Wąsek
W niedzielę - za pośrednictwem Polskiego Związku Narciarskiego - trener Thomas Thurnbichler poinformował, że Dawid Kubacki nie weźmie udziału w nadchodzącym weekendzie Pucharu Świata w Lahti (WIĘCEJ). Biało-Czerwoni dysponują pięcioosobową pulą startową, więc powstało pytanie, kto zaprezentuje się w Finlandii obok Kamila Stocha, Piotra Żyły oraz Aleksandra Zniszczoła.

Wieczorem poznaliśmy odpowiedź. Jak poinformował PZN, obok wspomnianej trójki do Lahti udadzą się Paweł Wąsek i Maciej Kot. Ten pierwszy został wycofany po słabych skokach w Lake Placid i miał dwa tygodnie na spokojniejsze treningi. Kot rywalizował natomiast w Pucharze Kontynentalnym i choć Biało-Czerwoni spisywali się tam przeciętnie, to właśnie jemu zdarzały się optymistyczne przebłyski.

Kot otrzymał już kilka szans w tym sezonie Pucharu Świata, ale tylko raz - w Zakopanem - zdobył punkty do klasyfikacji generalnej (27. miejsce). Wąsek jak dotąd uzbierał 42 punkty w "generalce", co jest wynikiem znacznie gorszym niż przed rokiem o tej porze.

W Lahti odbędą się w sumie trzy konkursy Pucharu Świata - dwa indywidualne (piątek i niedziela) oraz jeden drużynowy (sobota).

Program Pucharu Świata w Lahti:

Piątek, 01.03.2024
12:30 - Odprawa techniczna
14:30 - Oficjalny trening
15:45 - Kwalifikacje
17:00 - Konkurs indywidualny

Sobota, 02.03.2024
15:00 - Seria próbna
16:15 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 03.03.2024
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Konkurs indywidualny

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×