Koszmar Stocha. Najgorzej od 15 lat

Kamil Stoch robi co może, żeby wykrzesać ze swoich skoków maksimum, ale ten sezon Pucharu Świata ma stracony. Tak źle nie było od ponad dekady. Czy w końcówce uda się zaskoczyć i przełamać niemoc?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Kamil Stoch PAP/EPA / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Z Lahti Kamil Stoch wyjechał bez żadnego punktu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Piątkowe i niedzielne konkursy indywidualne zakończył odpowiednio na 35. i 36. miejscu.

Łącznie w tym sezonie 36-latek uzbierał 181 punktów. Na tle liderującego Stefana Krafta wygląda to blado, żeby nie napisać dosadniej.

Polak traci do Austriaka w tym momencie 1397 oczek. To przepaść. Trudno się jednak dziwić, bo dla Stocha obecny sezon jest po prostu zły. I on doskonale o tym wie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ależ on to zrobił. Stadiony świata!

- Zdaję sobie sprawę z poziomu, który obecnie prezentuję - mówił po niedzielnym konkursie w Lahti przed kamerą Eurosportu.

Wyznacznikiem jego dyspozycji niech będzie fakt, że aż siedem razy nie udawało mu się w tym sezonie awansować do serii finałowej. W Ruce z kolei nie przebrnął nawet przez kwalifikacje.

I to najgorszy wynik 36-latka od piętnastu lat. W sezonie 2008/2009 do serii finałowej nie udało mu się zakwalifikować osiem razy i ten wynik w obecnym może niestety poprawić. Już w weekend zaczyna się rywalizacja w Raw Air (Oslo, Trondheim i Vikersund), a potem czekają jeszcze konkursy w Planicy.

Na razie skupia się jednak na wyjeździe do Norwegii. - Mam nadzieję, że przez tydzień uda mi się trochę odpocząć, odświeżyć i zapomnieć o tym, co było tutaj by pojechać na Oslo z dobrą energią - stwierdził w rozmowie z Eurosportem.

Zobacz także:
"Ratuje twarz". Ojciec Zniszczoła wbił szpilkę
W telewizji nie było ich widać. Zniszczoł rozwiał wątpliwości ws. Żyły i Stocha

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Kamil Stoch zdoła jeszcze pozytywne zaskoczyć w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×