Tyle zarabia Thurnbichler w polskiej kadrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Thomas Thurnbichler
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Thomas Thurnbichler
zdjęcie autora artykułu

- Thomas jest wystarczająco dobrze wynagradzany - mówił sekretarz generalny PZN Jan Winkiel w rozmowie z Eurosportem. Stacja ujawniła, jakie są zarobki austriackiego szkoleniowca.

Thomas Thurnbichler był zawodnikiem w latach 2005-2011 - z powodu dyskopatii musiał zrezygnować z dalszej kariery. Ukończył studia, a następnie rozpoczął pracę jako trener dzieci.

Przez jeden sezon był asystentem Andreasa Widhoelzla w austriackiej kadrze, a 5 listopada 2022 objął reprezentację Polski.

W trwającym sezonie jego podopieczni spisują się znacznie poniżej oczekiwań. Najwyżej sklasyfikowany w Pucharze Świata jest Aleksander Zniszczoł. 30-latek zajmuje 22. miejsce z dorobkiem 384 punktów.

ZOBACZ WIDEO: "Boski styl". Poruszenie w sieci po nagraniu Małgorzaty Rozenek

Dziennikarze Eurosportu nieoficjalnie dowiedzieli się, na jakie zarobki w Polsce może liczyć Thurnbichler.

Mówi się, że chodzi o kwotę w wysokości 10 tys. euro miesięcznie, co w przeliczeniu daje 43 tys. złotych. - Thomas jest wystarczająco dobrze wynagradzany - mówił sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

Umowa Thurnbichlera z PZN obowiązywać ma jeszcze przez trzy lata. Winkiel jest zdania, że Austriak wypełni swój kontrakt. - Nie ma czegoś takiego jak klauzula wykupu. W umowach respektuje się okres wypowiedzenia - tłumaczył.

Czytaj także:Jest nadzieją dla Polaków. Przeżywa drugą młodośćKompromitacja w Zakopanem. Triumfator mógł być w szoku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty