Macron zwróci się do Putina. "Poprosimy o to"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sean Gallup oraz Sean Gallup / Na zdjęciu: Władimir Putin i Emanuel Macron
Getty Images / Sean Gallup oraz Sean Gallup / Na zdjęciu: Władimir Putin i Emanuel Macron
zdjęcie autora artykułu

Emmanuel Macron będzie miał specjalną prośbę do Rosjan podczas igrzysk olimpijskich. - Będę żądał zawieszenia broni - powiedział w wywiadzie dla ukraińskich reporterów.

W tym artykule dowiesz się o:

Już 26 lipca wystartują igrzyska olimpijskie w Paryżu. Dla Francuzów będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku. Wiadomo już jednak, że nie wszyscy sportowcy na na nich wystąpią.

Z powodu napaści Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku Rosjanie oraz Białorusini zostali wykluczeni z udziału w niemal wszystkich dyscyplinach. Po jakimś czasie stanowisko Thomasa Bacha oraz MKOL zmiękło. Ostatecznie Rosjanie i Białorusini będą mogli wystąpić w igrzyskach, ale będą musieli spełnić kilka warunków.

Rosjanie i Białorusini nie mogą otwarcie popierać barbarzyńskiej napaści na Ukrainę, ani mieć związków ze służbami siłowymi. Do tego będą mogli wystąpić tylko w zawodach indywidualnych, a jeśli wystartują to tylko pod neutralną flagą.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak Xavi trenuje syna. "Lepszy od Ronaldo"

W niedzielę prezydent kraju Emmanuel Macron udzielił wywiadu ukraińskiej telewizji. Powiedział, że będzie miał do Putina zaskakującą prośbę.

- Będę żądał zawieszenia broni podczas igrzysk olimpijskich. Muszą to zrobić. Zawsze takie rzeczy się działy - powiedział prezydent Francji. - Poprosimy o to - doprecyzował w odpowiedzi.

Jednocześnie skomentował decyzję MKOl o przywróceniu Rosjan do rywalizacji. - Uważnie będziemy monitorować ich występy, żeby nikt nie wykorzystywał sportowców - przyznał Emanuel Macron.

Czytaj więcej: Co za historia! Znamy triumfatorki Pucharu Polski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy uważasz, że Putin zastosuje się do prośby Macrona?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)