Zamieszanie z walką Piotra Żyły! Clout MMA zabiera głos

Piotr Żyła niedawno chwalił się, że ma zgodę trenera Thomasa Thurnbichlera na stoczenie walki na gali Clout MMA. Jednak według informacji Interii do pojedynku skoczka ze Sławomirem Peszką w tym roku nie dojdzie. Głos w sprawie zabrała organizacja.

Michał Fabian
Michał Fabian
Piotr Żyła WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Piotr Żyła kontra Sławomir Peszko - o ich pojedynku w MMA mówiło się od dobrych kilku miesięcy. Stało się jasne, że w trakcie sezonu w skokach narciarskich "Wewiór" nie dostanie zgody od Polskiego Związku Narciarskiego oraz trenera Thomasa Thurnbichlera na zmianę dyscypliny.

Co innego wiosną. Sam Żyła, po ostatnim konkursie Pucharu Świata w Planicy, zasygnalizował, że ze strony swoich szefów przeszkód już nie ma.

- Jeszcze mi powiedz, że ci (Thomas Thurnbichler - przyp. red.) na walkę pozwoli? - zapytał go dziennikarz Eurosportu Kacper Merk. - A pozwoli! Nawet się cieszy, że coś będę robił - wypalił Żyła. Później jednak dodał: - Pozwolić pozwoli, a czy to wyjdzie, to nie wiadomo. Nie mam wszystkiego dogadanego.

ZOBACZ WIDEO: Istna komedia! Zobaczcie wywiad z Jakubem Wikłaczem po gali KSW

- Jako PZN wyraziliśmy zgodę na taką walkę, pod warunkiem że odbędzie się na wiosnę, jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu - powiedział z kolei Adam Małysz, prezes PZN, w rozmowie z WP SportoweFakty (więcej TUTAJ).

Z nieoficjalnych informacji wynikało, że pojedynek Żyły z Peszką odbędzie się 8 czerwca, na gali Clout MMA 5 w katowickim Spodku.

Teraz jednak doszło do zaskakującego zwrotu, o czym poinformował Tomasz Kalemba z Interii. "Nie dojdzie w tym roku do zapowiadanej walki Piotra Żyły ze Sławomirem Peszką. Wszystko przez problemy finansowe federacji Clout MMA" - napisał Kalemba.

W środę o problemach jednej z organizacji freakfightowych poinformował Kuba Wątor, dziennikarz Goniec.pl.

"Jedna z federacji freak fight ma duże kłopoty finansowe. Ponoć nie tylko zawodnicy mają renegocjowane w dół stawki, ale i… szeregowi pracownicy. A firmy wykonujące usługi dla tej federacji też nie mogą się doprosić kasy" - napisał Wątor na Twitterze. Zdaniem Interii chodzi właśnie o Clout MMA.

W reakcji na publikację Interii organizacja Clout MMA wydała krótkie oświadczenie na portalu X. Zdementowała doniesienia o problemach finansowych.

"Nie zgadzamy się na powielanie nieprawdziwych, krzywdzących informacji uderzających w wizerunek CLOUT MMA. Jest nam przykro, że ta wiadomość nie została zweryfikowana u źródła. Kondycja finansowa spółki jest bardzo dobra, a plotki o problemach finansowych są nieprawdziwe. Domagamy się podania źródeł tych nieprawdziwych informacji. Organizacja nie ma żadnych zaległości finansowych. Zawodnicy, podwykonawcy i pracownicy otrzymują swoje wynagrodzenia w terminie, zgodnie z zawartymi umowami" - czytamy w komunikacie Clout MMA.

Organizacja potwierdziła, że Sławomir Peszko i Piotr Żyła otrzymali propozycję walki na Clout MMA  w czerwcu. "W dalszym ciągu czekamy na ostateczną odpowiedź w tej sprawie z ich strony" - przekazała.

Peszko ma być kolejnym piłkarzem, który zawalczy we freakowej organizacji. Wcześniej na galach Clout MMA występowali: Tomasz Hajto, Błażej Augustyn oraz Jakub Wawrzyniak.

Czytaj także: "Dwa miliony złotych". Robią wszystko, aby przekonać Żyłę

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy chciałbyś zobaczyć Piotra Żyłę w MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×