"Dwa miliony złotych". Robią wszystko, aby przekonać Żyłę

Piotr Żyłą dostał poważną propozycję walki w Fame MMA. Rywalem skoczka w Clout MMA miałby być Sławomir Peszko. TVP Sport ujawnia kwotę, którą miałby otrzymać Żyła. Grubo przekracza ona jego roczne zarobki w skokach narciarskich.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Piotr Żyła i Dawid Kubacki PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła i Dawid Kubacki
Ta informacja zaskoczyła polskim światem sportu. Według portalu sport.pl Piotr Żyła otrzymał propozycję walki w federacji freak fightowej Clout MMA ze Sławomirem Peszko. Wzbudziło to spore poruszenie w świecie skoków narciarskich.

Zwłaszcza, że sporty walki często wiążą się z ryzykiem złamań czy poważnych kontuzji. Łączenie więc kariery skoczka narciarskiego oraz bawienie się w walki freak fightowe nie idzie w parze. Mówił już o tym trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler.

- Nie damy mu na to w tym sezonie zielone światła. Musi skoncentrować się na skokach narciarskich, bo dalej jest w światowej czołówce. Dalej osiąga sukcesy, więc powinien przy tym pozostać - przyznał Austriak w TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popisy córki gwiazdy tenisa

Piotr Żyła ma być jednak chętny do spróbowania nowej rzeczy, o czym sam głośno mówi. I roli zapewne nie odgrywa tutaj jedynie chęć przeżycia przygody, lecz także ogromne pieniądze.

Jak ujawnił Mateusz Leleń z TVP Sport skoczkowi za walkę zaproponowano 2 miliony złotych. Dla porównania za szóste miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w skokach narciarskich zainkasował jedynie 131 650 franków szwajcarskich czyli niespełna 600 tysięcy złotych. Za cały sezon.

Czy Piotr Żyła po tym sezonie porzuci skoki na rzecz walk w MMA? A może poczeka jeszcze kilka lat do zakończenia kariery? Na te pytania odpowiedź poznamy niebawem

Czytaj więcej: Polacy na "piątkę". Piotra Żyła wyrwał awans w ostatnim skoku

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy uważasz, że kiedyś Piotr Żyła zdecyduje się powalczyć w MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×