WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dokładnie dziesięć lat temu Adam Małysz wygrał konkurs PŚ w Zakopanem

Dokładnie dziesięć lat temu Adam Małysz po raz pierwszy wygrał konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. W tym konkursie brało udział jedenastu Polaków. Małysz uzyskał sześć dziesiątych punktu więcej niż Sven Hannawald, który drugi był również dzień wcześniej.
Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

Adam Małysz prowadził już po pierwszej serii konkursu, który odbył się 20 stycznia 2002 roku. Skoczył na odległość 131. metrów. W drugiej serii miał 123,5. Było to jego 21. zwycięstwo w konkursie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Sven Hannawald. W pierwszej serii miał 130 metrów. W drugiej kolejce uzyskał 125. Polak miał 262,1, a Niemiec 261,5 pkt. Na trzeciej pozycji uplasował się Matti Hautamaeki, który triumfował dzień wcześniej. W pierwszej serii skoczył 128,5 m. W drugim skoku uzyskał 125. Kolejność najlepszej trójki była więc taka sama jak w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przed niedzielnym konkursem na Wielkiej Krokwi.

W najlepszej dziesiątce omawianego konkursu było pięciu Austriaków. Najlepiej z nich spisał się Andreas Widhoelzl, który uplasował się na czwartym miejscu. Szósty był Martin Hoellwarth. Siódmą lokatę zajął Martin Koch, który miał najlepszą odległość drugiej serii, bo skoczył 129,5 m. Na ósmej pozycji uplasował się Wolfgang Loitzl, na dziewiątej zaś Stefan Horngacher. Piątą lokatę zajął Martin Schmitt z reprezentacji Niemiec. Dziesiąty był Słoweniec - Robert Kranjec.

Najlepszy wynik w karierze zanotował Tomasz Pochwała. W pierwszej serii miał 119,5 m i był na trzynastej pozycji. W drugiej uzyskał 117. Uplasował się na piętnastej lokacie. W drugiej dziesiątce był również Robert Mateja. Zajął on dziewiętnastą pozycję. Na 28. miejscu uplasował się Marcin Bachleda. Do konkursu zakwalifikowało się jedenastu Polaków. Wojciech Skupień zajął 33. pozycję. Syn trenera reprezentacji Polski Apoloniusza Tajnera - Tomisław był 35. Na 41. lokacie uplasował się Grzegorz Śliwka. Tuż za nim był Andrzej Galica, który w konkursie skakał z numerem pierwszym. 47. pozycję zajął Krystian Długopolski. Na 49. lokacie uplasował się Łukasz Kruczek. 50. miejsce zajął Paweł Kruczek – spokrewniony z obecnym trenerem reprezentacji Polski. Do konkursu zakwalifikowało się jedenastu Polaków.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Zaba 0
  To był chyba konkurs, któremu towarzyszyło największe napięcie ze wszystkich zawodów Pucharu Świata (przynajmniej wszystkich tych, w których startował Adam). Nadkomplet publiczności, gwizdy na Hannavalda i ten wybuch radości kiedy okazało się, że Adam wygrał. Szkoda, że to już nie wróci ...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×