WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wisła Malinka niemal przygotowana do Pucharu Świata w skokach narciarskich

Pięć lat po oddaniu do użytku zmodernizowanej skoczni w Wiśle, miasto doczekało się organizacji Pucharu Świata. Obecnie obiekt jest przygotowany w 95 procentach na przyjęcie skoczków i kibiców.
Dawid Góra
Dawid Góra

- Osoby odpowiedzialne za poszczególne elementy przygotowań zapewniły, że praktycznie wszystko już jest dopięte. Pozostaje jeszcze kwestia skoczni, tu czekaliśmy na mrozy. Myślę, że na dniach skocznia ruszy, w miarę sprzyjających temperatur cały czas jest naśnieżana - twierdzi Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego i organizator imprezy w Wiśle.

Prezes ŚBZN dodał, że obecnie swój przyjazd zapowiedziało 14 teamów. Spodziewane jest także zaanonsowanie udziału w przedsięwzięciu kolejnych trzech ekip. Organizatorzy zaznaczają, że do Wisły przyjadą wszyscy najlepsi zawodnicy na świecie. Obecnie finalizowane są sprawy związane z bezpieczeństwem oraz formalności dotyczące uzyskania pozwolenia na zorganizowanie imprezy. 

Wszystkie dotychczas przygotowane bilety na miejsca siedzące zostały już niemal sprzedane. Dla kibiców, którzy zjawią się w Wiśle przygotowano specjalną niespodziankę, której tradycję zaczerpnięto z zawodów Letniej Grand Prix w mieście. 

- Bezpośrednio po zakończonych kwalifikacjach czołowa dziesiątka zawodników bierze udział w uroczystym wręczeniu numerów startowych. Będzie to miało miejsce w amfiteatrze w centrum miasta. Wcześniej zapraszamy na koncert gwiazdy wieczoru. Będzie to Kamil Bednarek z zespołem - informuje Jan Poloczek, burmistrz Wisły.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
PZN

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×