WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Duże zainteresowanie zawodami Pucharu Świata w Wiśle

16 grudnia w Krakowie odbyła się konferencja prasowa przed zawodami Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem. Na ten pierwszy konkurs sprzedano już 75 proc. biletów.
Dawid Góra
Dawid Góra

- Miasto Wisła jest przygotowane, oznaczone i chętne do przyjęcia zawodników oraz wszystkich gości - powiedział podczas konferencji Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego i organizator imprezy.

Jak na razie chęć udziału w zawodach zgłosiło siedem ekip: austriacka, kanadyjska, niemiecka, czeska, włoska, słoweńska oraz szwajcarska. - Jednak wyjeżdżając z Wisły widziałem kolejne zgłoszenia. Poinformujemy o nich później - mówił prezes.

Organizacja ruchu ma być wzorowana na rozwiązaniach z cyklu FIS Grand Prix. Jak poinformował prezes, nie ma jeszcze podpisanej umowy z kolejami śląskimi, jednak planowo ma zostać uruchomiony specjalny pociąg, którzy przywiezie i odwiezie kibiców na trasie Wisła – Katowice i docelowo do Gliwic. Transport ma być zapewniony również na terenie samego miasta - dla osób posiadających bilet za darmo, zaś dla kibiców bez niego, przejazd z centrum miasta na skocznię będzie kosztować 2 zł. 

Jak natomiast przebiegają przygotowania do samych zawodów sportowych? - Mimo ciężkich warunków atmosferycznych, czyli nikłych opadów śniegu w Beskidach i bardzo nielicznych mroźnych nocy, od dzisiaj, czyli od 16 grudnia skocznia w Wiśle jest przygotowana. Nawet z satysfakcją mogę powiedzieć, że mamy odpowiedni zapas na skutek losowego zdarzenia. Sztuczny śnieg jest przygotowany - podkreślił Andrzej Wąsowicz.

Prezes odniósł się również do sprzedaży biletów na zawody PŚ. - Chcę poinformować, że w związku z bardzo dobrą dyspozycją naszych skoczków, zainteresowanie kibiców sprzedażą biletów jest bardzo duże. Mogę dziś powiedzieć, że 75 proc. zostało już sprzedanych - cieszy się organizator imprezy.

Andrzej Wąsowicz zaznaczył również, że komitet organizacyjny PŚ w Wiśle, któremu przewodniczy, jest już w 95 proc. przygotowany do rozegrania zawodów.

Ekipy przyjadą do Wisły 15 stycznia około godziny 19. Odprawę techniczną zaplanowano na godzinę później. 16 stycznia o godz. 9.00 rozpoczną się dwie serie treningowe, zaś o 11.00 kwalifikacje. Początek serii próbnej będzie miał miejsce o 16.00, zaś konkursu indywidualnego o 17.30. 

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • rol23 0
  Pierwszy! Przed olimpiadą nie będzie niestety najlepszych. Zawody trochę stracą przez to.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×