Niemcy wygrali konkurs drużynowy na MŚJ. Słoweńcy bez medalu, 7. lokata Polaków

Niemcy wygrali konkurs drużynowy na mistrzostwach świata juniorów w skokach narciarskich. Srebrne medale w Rasnovie wywalczyli Norwegowie, a brązowe - Japończycy.

Jonathan Siegel, Adrian Sell, Tim Fuchs oraz David Siegel prowadzili już po pierwszej rundzie. W drugiej serii również byli najlepsi i powiększyli przewagę nad rywalami. D. Siegel zdobył trzy medale MŚJ 2016. Najlepszą odległość konkursu - 99,5 metra - uzyskał Halvor Egner Granerud. Norweg zajął pierwsze miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej. Drugi wynik punktowy miał Ryoyu Kobayashi, a trzeci - D. Siegel.

Dopiero piątą lokatę po pierwszej serii zajmowali Słoweńcy: Anze Lanisek, Tilen Bartol, Bor Pavlovcic i Domen Prevc. W 2016 roku wszyscy ci zawodnicy skakali w zawodach Pucharu Świata. Po siedmiu kolejkach Słowenia nadal była piąta. Jako ostatni z reprezentantów tego kraju zaprezentował się Prevc. Nie zdołał jednak odrobić straty i główni faworyci nie stanęli na podium.

Po 1/2 rywalizacji Polacy plasowali się na ósmej pozycji. Łukasz Podżorski, Krzysztof Leja, Dominik Kastelik oraz Przemysław Kantyka wyprzedzili później Finów i ostatecznie zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.