Norweskie media w euforii po występie skoczków. "Demonstracja siły"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PATRICK SEEGER /
PAP/EPA / PATRICK SEEGER /

Sobotni konkurs PŚ w Titisee-Neustadt przebiegał pod dyktando norweskich skoczków. "Demonstracja siły" - piszą o triumfie Johanna Andre Forfanga i postawie jego kolegów.

Forfang odniósł w sobotę pierwsze zwycięstwo w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata, a trzecie miejsce zajął Kenneth Gangnes. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla trzech innych reprezentantów Norwegii - Andersa Fannemela, Daniela Tande i Andreasa Stjernena.

"Forfang pobił Petera Prevca i po raz pierwszy w karierze zwyciężył w zawodach Pucharu Świata. Po pierwszej serii był o 2,2 pkt za Prevcem, ale w ostatniej rundzie skoczył 143 metry i pokonał Słoweńca" - pisze NRK.

"Nie tylko Forfang zrobił wrażenie. Wśród dziewięciu najlepszych zawodników znalazło się aż pięciu Norwegów, w tym dwóch na podium" - dodaje "Verdens Gang". "Forfang miał okazję do rewanżu za ostatni weekend, gdy stracił prowadzenie w Wiśle".

"VG" cytuje również słowa dyrektora sportowego norweskiej kadry Clasa Brede Braathena. - To była demonstracja siły w wykonaniu Johanna i reszty zespołu - powiedział.

W niedzielę w Titisee-Neustadt zostanie rozegrany drugi konkurs Pucharu Świata. O 12:00 rozpoczną się kwalifikacje, start pierwszej serii zaplanowano na 13:45.