Na chwilę obecną wybetonowany jest profil rozbiegu skoczni z kątem nachylenia progu wynoszącym 11 stopni, a od czwartku rozpocznie się montaż torów lodowych wraz z założeniem schodów po obu stronach rozbiegu, burt bezpieczeństwa i zamontowanego w nich oświetlenia. Prace montażu torów lodowych zajmą od trzech do czterech tygodni i zostaną zakończone w tym terminie bez względu na warunki pogodowe. Po zakończeniu prac odbędzie się inspekcja przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i po stwierdzeniu zgodności wykonania z projektem, natychmiast zostanie wydana homologacja FIS z ważnością do kwietnia 2017 roku.
Trener Stefan Horngacher i wszystkie kadry narodowe w skokach narciarskich czekają na możliwość oddania skoków na Wielkiej Krokwi. Pierwszy test w zawodach skocznia przejdzie w dniu 26 grudnia 2016 roku - będą to Mistrzostwa Polski Seniorów, rozgrywane w ramach Konkursu Świątecznego.
W 2017 roku zostanie przeprowadzona druga część modernizacji Wielkiej Krokwi, czyli przebudowa profilu zeskoku wraz z zamontowaniem nowego igelitu i nowych burt bezpieczeństwa. Po wykonaniu tych prac FIS wyda homologację docelowo na pięć kolejnych lat.
Również w poniedziałek w siedzibie Tatrzańskiego Związku Narciarskiego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli kierownictwo TZN wraz z trenerami klubowymi, kierownictwo ZSMS Zakopane wraz z trenerami oraz przedstawiciele PZN - prezes Apoloniusz Tajner i dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Adam Małysz. Omówiono zasady współpracy między TZN a ZSMS Zakopane w zakresie szkolenia narciarzy pochodzących z podhalańskich klubów, którzy jednocześnie są zawodnikami TZN i ZSMS. W najbliższym czasie dojdzie do podpisania stosownej umowy o współpracy między ZSMS Zakopane, TZN i PZN, regulującej wszystkie zagadnienia.
ZOBACZ WIDEO Policja czeka na kibiców Legii. "Race będą przenosić w majtkach"