Andrzej Person typuje podwójny triumf Polaków na dużej skoczni w Lahti

Andrzej Person jest pełen optymizmu przed zbliżającymi się wielkimi krokami konkursami mistrzostw świata na większym z obiektów należących do kompleksu "Salpausselkae".

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk
PAP / Grzegorz Momot
Były senator i rzecznik Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a obecnie komentator sportowy typuje podwójne zwycięstwo Biało-Czerwonych. - Obstawiam złoto drużynowo jak i indywidualnie na dużej skoczni dla Polaków. Nie mam wątpliwości, że obecnie Stoch jest gwiazdą tego sportu, a drużyna niewiele od niego odbiega. Ta mniejsza skocznia to anachronizm i powinna być zlikwidowana, bo wywołuje wyłącznie niezdrowe emocje. Wielokrotnie słyszeliśmy głosy o niesprawiedliwych ocenach zarówno w Soczi ze strony Słoweńców jak i wcześniej na wielkich imprezach. To prawda, że noty były i będą gorącym tematem, choćby przykładowo podam głosy Finów ubolewających nad notą Mattiego Hautamekiego na mistrzostwach świata. 

Person w rozmowie z WP SportoweFakty nie przestaje chwalić lidera naszej kadry. - Moim zdaniem niezwykle skromny i spokojny zawodnik, jakim jest Kamil, jednocześnie doskonale zna swoją wartość, więc wie co mówi, gdy wypowiada się o swoich szansach na tym obiekcie HS 130.

Początek czwartkowych zawodów przewidziano na godzinę 17:30, z kolei zmagania zespołowe mają planowo odbyć się w sobotę.

ZOBACZ WIDEO Zmiana opon na letnie. Kierowco, nie daj się oszukać pogodzie


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)
Czy Polaków stać na podwójne zwycięstwo w Lahti?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×