Simon Ammann wypadł z reprezentacji Szwajcarii

Miniony sezon nie był udany dla Simona Ammanna. W efekcie czterokrotny mistrz olimpijski został zdegradowany i nie znalazł się w reprezentacji kraju.

Barbara Toczek
Barbara Toczek/Simon Ammmann / Barbara Toczek/Simon Ammmann
Po raz pierwszy od 2002 roku znakomity szwajcarski skoczek, Simon Ammann, nie znalazł się w reprezentacji kraju. Powodem są słabe osiągnięcia, jakie zawodnik zanotował podczas minionej zimy - Szwajcar ani razu nie znalazł się w czołowej "10", a w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata zajął dopiero 29 lokatę. W efekcie został zdegradowany do kadry A.

- W "generalce" Simon nie mógł zajął miejsca niższego niż 25, a to mu się nie udało, dlatego został przeniesiony do kadry A, w której znajduje się Gregor Deschwanden i Killian Peier - tłumaczy dawny trener skoczka, Bernie Schoedler.

Fakt, iż najlepszy szwajcarski zawodnik nie otrzymał miejsca w reprezentacji kraju nie ma jednak dla niego żadnych konsekwencji - w dalszym ciągu będzie on uprawniony do startów w Pucharze Świata.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy kolejny sezon będzie lepszy w wykonaniu Simona Ammann?