WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Polskie skocznie nie spełniają wymogów. Puchar Świata ominie Wisłę i Zakopane?

W przyszłym sezonie w Polsce odbędą się trzy konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. To mniej niż rok temu, ale jeśli skocznie nie zostaną zmodernizowane, to w Polsce najlepsi skoczkowie mogą się nie pojawić.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
AFP / Piotr Hawalej

W poprzednim sezonie w Polsce odbyły się cztery konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po dwa organizowały Wisła i Zakopane - jedyne w Polsce miasta posiadające duże skocznie. Tłumy kibiców, świetna atmosfera i dobra organizacja przełożyły się na wysokie oceny od światowej federacji. To jednak zbyt mało, by Polska miała zagwarantowane dwa weekendy z Pucharem Świata.

Problemem jest infrastruktura. Skocznia w Wiśle nie posiada torów lodowych i siatek zabezpieczających przed wiatrem. Z kolei Wielka Krokiew w Zakopanem jest wciąż modernizowana, by spełniać wymogi FIS. - Już od jakiegoś czasu otrzymywaliśmy sygnały, a teraz wyłożono nam kawę na ławę: nie ma torów, nie ma siatek, więc nie możecie od nas wymagać. My od was wymagamy przez trzy lata, żebyście zareagowali - przyznał w rozmowie z interia.pl Adam Małysz.

Jeśli właściciele skoczni nie zadbają o infrastrukturę, to nie jest wykluczone, że w przyszłości w Polsce nie odbędzie się choćby jeden konkurs Pucharu Świata. - Nie dziwcie się, że nie dostaliście drugiego weekendu, tylko jeden dzień. Cieszcie się, że w ogóle dostaliście jeden dzień, bo jeśli dalej nie będzie reakcji, w przyszłości nie dostaniecie w ogóle. Takie jest stanowisko FIS-u - dodał były skoczek, a obecnie dyrektor PZN.

Jeszcze nie tak dawno władze PZN mówiły o chęci organizacji w Polsce turnieju, w którym rywalizacja odbywałaby się na trzech skoczniach: w Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Obecnie nic nie wskazuje, by FIS przyjął ten pomysł z aprobatą. Problemem jest również szkolenie. Mniejsze skocznie w Zakopanem od lat są nieużytkowane. - Nie wystarczą dotacje, ale konieczne jest, by powstawała infrastruktura, bo kiedyś może być za późno - powiedział Małysz.

ZOBACZ WIDEO Apoloniusz Tajner: zatrudnienie Horngachera to strzał w dziesiątkę, a Małysza - strzał w setkę!

Czy skocznie narciarskie w Polsce powinny być zmodernizowane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
interia.pl

Komentarze (33):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • cadi 1
  Adaś , od kiedy Orlen przestał sponsorować jego rajdowe fanaberie tylko płacze.Zarobiłeś Adaś na Red Bullu ,ostatnio na Playu ,kup skocznię w Malince , mały remoncik ,lotnisko ,pendolino z Mławy i będziemy mieli nawet TCS .A co do FIS: niech zabiorą konkursy ,a za rok przyjdą na kolanach prosić o organizację ,bo to praktycznie Polacy napędzają trybuny na każdej skoczni ( jakby nie liczyć polskich kibiców np.w Lillehammer ,czy Lahti ,to na trybunach średnio po 30 kibiców)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Krzysztof Andrzej Bloda 0
  a zwolnienie tajnera strzał 3×100
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Jerzy Dobkowski 0
  nie obrazaj pomocników
  kawinus Zimniak kim pan był mając 18 lat może pomocnikiem śmieciarza?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (30)
Pokaż więcej komentarzy (33)
Pokaż więcej komentarzy (33)
Pokaż więcej komentarzy (33)