LGP w Hinterzarten: Dawid Kubacki drugi w kwalifikacjach! Stefan Hula 3., Piotr Żyła 4.

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Stephan Leyhe spisał się najlepiej w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Letniej Grand Prix w Hinterzarten. W czołowej dziesiątce uplasowało się czterech Polaków.

Reprezentant gospodarzy Stephan Leyhe wylądował na 104. metrze i triumfował z dorobkiem 138,7 punktu. Taką odległość uzyskał również Stefan Hula, który zdobył 134,1 punktu i zajął trzecie miejsce. Na drugiej pozycji ze zdobyczą 135,9 pkt uplasował się Dawid Kubacki. Liderowi klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix 2017 zmierzono 103,5 metra.

Kubacki był drugi, a Hula trzeci również podczas drugiego piątkowego treningu. Wtedy wygrał Roman Koudelka. Czech miał piąty wynik w kwalifikacjach.

Podczas obu piątkowych serii treningowych najniżej z Polaków znajdował się Piotr Żyła (29. i 17. miejsce). 30-latek skakał jako 51. Wylądował na setnym metrze obiektu w Hinterzarten (HS108) i został liderem z dorobkiem 133,1 punktu. Ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Czołową dziesiątkę zamknął zwycięzca Letniej Grand Prix 2016 Maciej Kot. Na trzynastej pozycji został sklasyfikowany Kamil Stoch. Szesnasty był Jakub Wolny.

Eliminacje w Hinterzarten nie były tak licznie obsadzone jak podczas inauguracji Letniej Grand Prix 2017. W Wiśle rywalizowało 72 zawodników. Do kwalifikacji na Adlerschanze zgłoszono 58 skoczków.

Wszyscy zawodnicy ruszali z szesnastej belki (na treningach startowano z dwunastej, czternastej i piętnastej).