PŚ w Wiśle: Słoweńcy przyjadą bez jednej z największych gwiazd

Goran Janus, trener Słoweńców, podał nazwiska 7 swoich podopiecznych, którzy przyjadą do Wisły na inaugurację Pucharu Świata w skokach. W składzie zabrakło młodszego z braci Prevców, Domena, który zdominował początek poprzedniego sezonu.

Szymon Łożyński
Domen Prevc PAP/EPA / Jeon Heon-Kyun / Na zdjęciu: Domen Prevc
Wówczas, zaledwie 17-latek, wygrał 4 z 7 konkursów Pucharu Świata i do 65. edycji Turnieju Czterech Skoczni przystępował jako jeden z faworytów.

W niemiecko-austriackich zawodach Słoweniec nie udźwignął jednak presji. Nie stanął na podium i później nie odnalazł się już do końca sezonu. W klasyfikacji generalnej zajął jednak 6. pozycję, co jak na swój drugi sezon w Pucharze Świata i tak było świetnym rezultatem.

Na razie w Wiśle na początek nowej edycji walki o Kryształową Kulę Słoweńcy będą musieli radzić sobie bez Domena Prevca. Według słoweńskich mediów, zawodnik do rywalizacji w Pucharze Świata przystąpi w kolejnych konkursach.

Na obiekcie im. Adama Małysza nie zabraknie natomiast Petera Prevca, Jurija Tepesa, Anze Semenica, Anze Laniska, Roberta Kranjca (wraca po zerwaniu więzadeł krzyżowych), Tilena Bartola i Timi Zajca. Dla ostatniego z wymienionych start w piątkowych kwalifikacjach w Wiśle będzie debiutem w Pucharze Świata.

W tegorocznej Letniej Grand Prix najlepiej ze Słoweńców zaprezentował się Lanisek, który w klasyfikacji generalnej przegrał tylko z rewelacyjnym Dawidem Kubackim.

Nowy sezon Pucharu Świata rozpocznie się w piątek 17 listopada w Wiśle od kwalifikacji do konkursu indywidualnego. Relacja na żywo z eliminacji jak i zmagań drużynowych oraz indywidualnych na WP SportoweFakty.