Kamil Stoch nadal szósty w klasyfikacji generalnej PŚ. Piotr Żyła wypadł z czołowej "10"

Richard Freitag wygrał drugi z rzędu konkurs i powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Szóste miejsce utrzymał Kamil Stoch.

Piotr Ziemka
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Na sześciu czołowych pozycjach nie nastąpiły zmiany w porównaniu do sytuacji po poprzednim indywidualnym konkursie Pucharu Świata rozegranym w Niżnym Tagile. Na podium w Titisee-Neustadt stanęli: Richard Freitag, Andreas Wellinger oraz Daniel Andre Tande. Tak samo wygląda kolejność najlepszej trójki klasyfikacji łącznej. Kamil Stoch był szósty na Hochfirstschanze (K125) i szósty jest też w "generalce".

Z dziewiątego miejsca na siódme awansował Junshiro Kobayashi. Natomiast Jernej Damjan spadł z siódmej pozycji na ósmą. Z czołowej dziesiątki wypadł Piotr Żyła, który po zawodach w Niżnym Tagile zamykał najlepszą dziesiątkę, a obecnie jest trzynasty. Brązowego medalistę mistrzostw świata 2017 wyprzedzili Robert Johansson i Karl Geiger. Jedenastą lokatę wciąż zajmuje Dawid Kubacki.

Jako pierwszy w niedzielnym konkursie w Titisee-Neustadt skakał Constantin Schmid. Niemiec uplasował się na ósmej pozycji. Po raz pierwszy w karierze punkty Pucharu Świata zdobył również Eetu Nousiainen (25. lokata). Sklasyfikowanych jest 46 skoczków.