WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MŚ w lotach: zagrożenie lawinowe w okolicy mamuciej skoczni w Obersdorfie. Służby wybuchem wywołały lawinę

- Komisja do spraw lawin zarządziła wywołanie kontrolowanej lawiny między godziną 15 a 16 - taką wiadomość otrzymali dziennikarze przebywający w centrum prasowym pod mamucią skocznią w Obersdorfie. Operację przeprowadzono podczas serii treningowej.
Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
Getty Images / Alain Grosclaude/Agence Zoom / Na zdjęciu: skoki narciarskie

O godzinie 15:00 rozpoczęła się oficjalna sesja treningowa przed trzecią i czwartą serią mistrzostw świata w lotach w Obersdorfie. Jak się okazuje, odpowiednie służby od samego rana monitorowały zagrożenie lawinowe w okolicy mamuciej skoczni. Komisja ds. lawin oceniła, że zagrożenie zejścia lawiny z góry znajdującej się w niedalekiej odległości od stadionu jest na tyle duże, że sama - przy pomocy śmigłowców i wybuchu - wywoła jej kontrolowane zejście.

- Komisja do spraw lawin w Obersdorfie zarządziła wywołanie kontrolowanej lawiny między godziną 15 a 16 przy pomocy wybuchu. Lawina ma zejść na górze naprzeciwko stadionu, nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa - brzmiał komunikat. Śmigłowce mające rozwiązać sytuację startowały z lądowiska położonego tuż obok biura prasowego.

Ostatecznie cztery wybuchy słuchać było w momencie, gdy skoczkowie zaliczali treningowe loty. Operację zakończono powodzeniem.

Kamil Stoch po dwóch, piątkowych skokach zajmuje trzecie miejsce, Polaka wyprzedzają Richard Freitag i Daniel Tande. Stoch do liderującego Norwega traci 17,8 punktu.

ZOBACZ WIDEO: Polacy bez sukcesów w lotach. Nie dał rady nawet Adam Małysz

Które miejsce zajmie Kamil Stoch na MŚ w lotach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×