KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Austriaccy skoczkowie wezmą udział w biegu Wings for Life World Run

6 maja odbędzie się kolejna edycja charytatywnego biegu Wings for Life World Run. Po raz kolejny wystartują w nim austriaccy skoczkowie narciarscy, którzy nie są obojętni na potrzebujących.
Barbara Toczek
Barbara Toczek
Gregor Schlierenzauer Instagram / Na zdjęciu: Gregor Schlierenzauer

Wings for Life World Run to globalne wydarzenie biegowe, któremu przyświeca bardzo szlachetna idea: cały dochód uzyskany z opłat wnoszonych przez uczestników jest przekazywany na cele charytatywne. W tym roku pieniądze zostaną przekazane na badania, dzięki którym ma zostać wynaleziona metoda leczenia urazów rdzenia kręgowego. Odbywający się na całym świecie bieg (i co ciekawe - rozpoczynający o tej samej porze) zwraca uwagę na osoby niepełnosprawne, a jego hasło przewodnie to: "Pobiegnij dla tych, którzy nie mogą".

Po raz kolejny w wydarzenie to zaangażowali się austriaccy skoczkowie narciarscy. W biegu w Wiedniu weźmie udział m.in Gregor Schlierenzauer i Markus Schiffner. Na starcie będzie można spotkać również byłych zawodników, Thomasa Morgensterna oraz Andreasa Goldbergera. Ten pierwszy wykazuje spore zaangażowanie w pomoc swojemu dawnemu koledze z klubu, Lukasowi Muellerowi, który po upadku na skoczni mamuciej w Bad Mitterndorf porusza się na wózku. "Morgi" założył nawet specjalną drużynę Morgenstern-Mueller, w której pobiegnie aż 122 członków.

Gospodarzem polskiej edycji biegu Wings for Life World Run po raz kolejny zostało miasto Poznań. W przeciwieństwie do biegu w Wiedniu, wciąż jeszcze można zapisać się na listę startową i być częścią tego pięknego wydarzenia.

ZOBACZ WIDEO Co z zapleczem polskich skoków? "Dzieci wolą grać na komputerach"

Czy również masz zamiar wystartować w biegu Wings For Life World Run, którego polska edycja odbywa się w Poznaniu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna/www.wingsforlifeworldrun.com
Komentarze (1)
 • Melbourne Zgłoś komentarz
  ''W tym roku pieniądze zostaną przekazane na badania, dzięki którym ma zostać wynaleziona metoda leczenia urazów rdzenia kręgowego...'' Wydaje mi sie, ze pieniadze z tego biegu co roku
  Czytaj całość
  przekazywane sa na ten sam cel.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×