PŚ w Kuusamo: najlepszy występ Polaków na Rukatunturi. Budują swoją przewagę w PN

Dwóch Polaków stanęło na podium podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w Kuusamo. Dzięki temu podopieczni Stefana Horngachera powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Mateusz Kozanecki
Kamil Stoch Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Do tej pory Polacy na Rukatunturi (HS 142) nie radzili sobie zbyt dobrze. Najlepszym konkursem był ten sprzed roku, kiedy Biało-Czerwoni łącznie zdobyli 93 punkty. W sobotę zdecydowanie poprawili ten rezultat - na podium stanęli bowiem Kamil Stoch i Piotr Żyła, Jakub Wolny był 11., a Stefan Hula 20.

Tym samym podopieczni Stefana Horngachera dołożyli do swojego dorobku aż 180 punktów i umocnili się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Zajmujący drugie miejsce Niemcy mają aktualnie 62 "oczka" straty. Na trzecią pozycję wskoczyli Japończycy, w głównej mierze dzięki triumfowi Ryoyu Kobayashiego.

Wciąż odpowiedniego rytmu nie mogą złapać reprezentanci Norwegii, którzy w Wiśle zaliczyli falstart. Obecnie znajdują się na ósmej pozycji ze skromnym dorobkiem 118 punktów.

Kolejny konkurs PŚ w skokach narciarskich odbędzie się w niedzielę (25 listopada) na Rukatunturi (HS 142). Początek rywalizacji w Kuusamo zaplanowany został na godz. 17.00 czasu polskiego.