67. TCS w Ga-Pa: Niemcy nie wierzyli w awans Stocha

"To był dobry skok, ale nie powinien mu pozwolić na poważny awans" - tak niemieccy dziennikarze skomentowali drugą próbę Kamila Stocha w konkursie w Ga-Pa. Rzeczywistość okazała się inna i Polak awansował z 16. aż na 6. miejsce.

Tomasz Skrzypczyński
Kamil Stoch PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi znów nie miał sobie równych. Japończyk wygrał w Oberstdorfie, wygrał także noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen i wciąż ma szansę na dorównanie osiągnięciom Svena Hannawalda i Kamila Stocha, którzy jako jedyni w historii triumfowali we wszystkich konkursach jednego Turnieju Czterech Skoczni.

"Kobayashi znowu najlepszy" - pisze o wtorkowym konkursie niemiecki "Bild". Nasi zachodni sąsiedzi są bardzo zadowoleni z Markusa Eisenbichlera, który podobnie jak dwa dni wcześniej stanął na drugim miejscu na podium.

"Japończyk znów niepokonany. W Ga-Pa po raz kolejny wyprzedził minimalnie Markusa Eisenbichlera. Niemiecki zawodnik wciąż ma duże szanse na wyprzedzenie Kobayashiego w klasyfikacji generalnej 67. TCS" - czytamy w serwisie skispringen.com.

"Tylko Kobayashi lepszy od Eisenbichlera! Japończyk musi czuć oddech Niemca na plecach, dzieliło ich dzisiaj tylko 1,9 pkt" - pisze z kolei serwis sport.de. "Markus znów sprawił sensację! Tylko ten niesamowity Kobayashi był lepszy" - opisuje sport1.de.

Niemcy doceniają także świetny wynik Dawida Kubackiego, który znakomicie zaczął 2019 rok i stanął na najniższym miejscu na podium. Trzeci był już po pierwszej serii i w drugiej kolejce utrzymał swoją pozycję.

"Zwycięzca kwalifikacji przegrał tylko z Eisenbichlerem i Kobayashim" - docenia skispringen.com. "Musiał skoczyć 133 metry i skoczył. Duży sukces polskiego skoczka, który stanie na podium" - opisywał sport.de.

Ten sam serwis nie do końca za to docenił Kamila Stocha. Lider naszej kadry był po pierwszej serii dopiero 16. (129 m) W drugiej kolejce 31-latek wylądował na 134. metrze. "To był dobry skok, jednak nie powinien mu pozwolić na poważny awans w klasyfikacji" - sugerowali dziennikarze po jego skoku.

A jednak. Kolejni skoczkowie nie byli w stanie go wyprzedzić, udało się to dopiero Romanowi Koudelce. Ostatecznie Stoch zajął dobrą, szóstą pozycję i wciąż ma szansę na podium w generalce turnieju.

W klasyfikacji generalnej 67. TCS przewaga Japończyka Kobayashiego nad drugim Markusem Eisenbichlerem wynosi zaledwie 2,3 pkt, czyli nieco ponad metr. Na trzecie miejsce wskoczył Dawid Kubacki. Stoch jest szósty, a ósmy Piotr Żyła, który we wtorek był 11. Bardzo dobre, 13. miejsce zajął Jakub Wolny.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy polski skoczek stanie na podium w konkursie w Innsbrucku?