Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

PŚ w Zakopanem: uszczypliwy komentarz Kamila Stocha w rozmowie z dziennikarzem TVP. "Nie chcę być złośliwy"

- Nie mam nic przeciwko temu, że Dawid odebrał mi rekord skoczni. Nie miałbym też nic przeciwko, gdybym w ogóle nie musiał rozmawiać - na taki uszczypliwy komentarz pozwolił sobie Kamil Stoch w czasie rozmowy z dziennikarzem TVP Maciejem Jabłońskim.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Kamil Stoch Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Po sobotnim konkursie drużynowym w Zakopanem, w którym Polacy zajęli trzecie miejsce, nastąpiła dość nietypowa jak na telewizyjny wywiad wymiana zdań pomiędzy Stochem a Jabłońskim. Dziennikarz zapytał o rekord skoczni, ustanowiony przez Dawida Kubackiego w drugiej serii wynikiem 143,5 metra. Przed zawodami rekordzistą Wielkiej Krokwi był Kamil Stoch (141,5 metra).

- Rozumiem Kamilu, że nie masz nic przeciwko temu, że ci Dawid ten rekord odebrał? - powiedział Jabłoński.

- Nie, nie. Nie miałbym nic przeciwko, gdybym w ogóle nie musiał rozmawiać - odparował Stoch.

- Może troszkę jednak porozmawiamy. Wiem, że ty lubisz czasem nas tak ugryźć. Mnie szczególnie mam wrażenie. No dobrze, gratulacje po prostu - kontynuował dziennikarz.

- Nie chcę być złośliwy, tak że spokojnie - odpowiedział trzykrotny mistrz olimpijski.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że komentarz Stocha dotyczył raczej ogólnie konieczności udzielania wywiadów po konkursie, niż niechęci do konkretnego dziennikarza. 31-latek z Zębu należy do sportowców całkowicie pozbawionych "parcia na szkło" i w przeszłości wielokrotnie podkreślał, że ze wszystkich obowiązków związanych z jego zawodem te medialne męczą go najbardziej. Jednocześnie jako profesjonalista Stoch rozumie znaczenie kontaktów z mediami i dlatego sumiennie się z tych obowiązków wywiązuje.

- Generalnie cały dzień czułem się bardzo dobrze, ale popełniałem błędy, zwłaszcza w tym drugim skoku, których do końca jeszcze nie rozumiem. Mam jednak nadzieję, że razem z trenerem przeanalizujemy to, co się wydarzyło i znajdziemy rozwiązanie - mówił lider polskiej kadry po sobotnim konkursie. - Mamy mocną całą drużynę, nie tylko naszą czwórkę, ale całą szóstkę plus zaplecze. Walczymy o to, żeby skakać coraz lepiej. Uważam, że jesteśmy na dobrej drodze, ale czasem potrzebny jest taki słabszy czas, żeby później było lepiej. Oczywiście to nie dotyczy Dawida - zaznaczył.

ZOBACZ WIDEO: Puchar Świata w cieniu tragedii. Zakopane upamiętniło Pawła Adamowicza

Czy któryś z polskich skoczków stanie na podium w niedzielnym konkursie indywidualnym w Zakopanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
TVP Sport, inf. własna
Komentarze (43):
Zobacz więcej komentarzy (30)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×