KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Skoki narciarskie. Wiemy, kiedy rozpocznie się produkcja śniegu przed PŚ w Wiśle

Za nieco ponad miesiąc, po raz trzeci z rzędu, w Wiśle odbędzie się inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dla organizatorów rozpoczyna się najważniejszy okres, czyli produkcji śniegu. Wiemy, kiedy dokładnie ruszy ten proces.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
skocznia narciarska im Adama Małysza w Wiśle WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle
- Od poniedziałku (21 października - przyp. red.) zaczynamy produkować śnieg. Zrobiliśmy już ostatni przegląd urządzeń do produkcji białego puchu. Wszystko jest sprawne i jesteśmy przygotowani. Mamy dwie maszyny. Dwa, trzy tygodnie i powinniśmy mieć wystarczają ilość śniegu - powiedział Andrzej Wąsowicz, dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle, dla WP SportoweFakty.

Szymon Łożyński: Świetne lato. Kadra Doleżala może być jeszcze mocniejsza niż Horngachera (komentarz)

Kiedy zostanie już wyprodukowana odpowiednia ilość śniegu, wówczas zostanie on - z pomocą ratraków - rozłożony na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza.

W tym roku na obiekcie nie zabraknie siatek przeciwwietrznych - usytuowanych od progu skoczni - które chronią zawodników przed mocnymi podmuchami wiatru. Tym razem, w odróżnieniu od lat poprzednich, za ich postawienie odpowiedzialni są już tylko Polacy.

ZOBACZ WIDEO: Jest nadzieja dla Macieja Kota. Wyraźna poprawa
- Dopięliśmy sprawę do końca. Jesteśmy przeszkoleni i potrafimy w ciągu trzech godzin rozłożyć je przed zawodami. Nie potrzebujemy już do tego austriackiej firmy i jesteśmy w stanie zrobić to sami - wyjaśnił Andrzej Wąsowicz.

Kibice, którzy chcą na żywo pod skocznią oglądać pierwsze konkursy PŚ w sezonie 2019/2020 muszą się pospieszyć z kupnem biletów. Na sobotnie zmagania zespołowe (23 listopada) nie ma już wejściówek. Jest natomiast jeszcze kilkaset biletów na niedzielną rywalizację indywidualną.

- Na sobotni konkurs drużynowy wyprzedzane są wszystkie bilety, nawet te na miejsca stojące. W ogóle jest to nowością, że od strony wjazdu (miasta Wisły - przyp. red.) nie będzie trybuny siedzącej tylko stojąca. Dzięki temu zmieści się więcej kibiców. Bierzemy pod uwagę także opinie kibiców, więc wejściówki są nieco tańsze. Na niedzielny konkurs jest właśnie jeszcze około 500 biletów - zdradził rozmówca WP SportoweFakty.

Czytaj także: Walter Hofer wytłumaczył dwie podróże do Azji w kalendarzu Pucharu Świata 2020/2021

W tym roku, w odróżnieniu od poprzednich dwóch sezonów, niedzielny konkurs indywidualny w Wiśle zostanie rozegrany bardzo wcześnie. Pierwsza seria rozpocznie się już o 11:30. Dlaczego tak szybko?

- To nie było od nas zależne. Priorytetem jest kwestia transmisji telewizyjnej. Telewizja Polska tego samego dnia transmituje Eurowizję dla dzieci z Gliwic i dlatego my się musieliśmy dostosować - wyjaśnił Andrzej Wąsowicz.

Relacje na żywo z wszystkich serii skoków w Wiśle oraz ich obszerne podsumowanie na WP SportoweFakty.

Program konkursów PŚ 2019/2020 w Wiśle:

piątek (22.11.2019)
16:30 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (23.11.2019)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (24.11.2019)
10:30 - seria próbna
11:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Czy Polacy wygrają konkurs drużynowy na inaugurację Pucharu Świata 2019/2020 w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×