Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Skoki narciarskie. Puchar Świata. Zwrot akcji w sprawie Liberca! Rosną szanse na konkursy w 2021 roku

Spotkanie ostatniej szansy udało się. Rada Miasta Liberec złożyła wniosek o dotację na brakującą część funduszy, potrzebnych do remontu skoczni Jested. Tym samym zostaną spełnione warunki FIS-u i konkursy PŚ w skokach powinny odbyć się.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
skocznie narciarskie w Libercu Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: skocznie narciarskie w Libercu

"Ostatecznie Liberec wesprze modernizację skoczni narciarskich Jested. W czwartkowym głosowaniu Rada Miasta zdecydowała, że złoży wniosek o dotację w celu zabezpieczenia środków potrzebnych do (remontu - przyp. red.) i przeprowadzenia Pucharu Świata. Miasto będzie gospodarzem tych zawodów w 2021 roku" - czytamy na oficjalnym profilu na Twitterze Czeskiego Związku Narciarskiego. 

Przypomnijmy, że po 13 latach Liberec ponownie znalazł się w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2020/2021. FIS postawił jednak Czechom jeden warunek - muszą wyremontować duża skocznię w kompleksie Jested (zamontować tory lodowe i siatki przeciwwietrzne), żeby 9 i 10 stycznia 2021 roku zorganizować indywidualne pucharowe konkursy.

Czytaj także: niepokojące informacje z Japonii. Ryoyu Kobayashi ma problemy zdrowotne

Na modernizację obiektu potrzebne jest około 30 milionów czeskich koron (5 milionów złotych). Połowę tej sumy miały pokryć środki z budżetu państwa, a drugą region i miasto Liberec. I to właśnie ten ostatni podmiot zaczął wycofywać się z planów. Tym samym w budżecie na remont nagle zabrakło 7,5 miliona czeskich koron, a to postawiło pod znakiem zapytania organizację zawodów w Libercu.

ZOBACZ WIDEO Polacy szykują nowinki, które mogą zaskoczyć świat skoków narciarskich? Trener kadry komentuje doniesienia

- Jeśli konkursy zostaną odwołane, dla mnie będzie to koniec skoków narciarskich w Czechach - powiedział prezes Czeskiego Związku Narciarskiego. - Jeśli teraz poniesiemy porażkę, to spalimy za sobą mosty - dodała Renata Balasova, przedstawicielka komitetu organizacyjnego zawodów.

Wygląda jednak na to, że czarny scenariusz zapowiadany przez czeskich działaczy nie sprawdzi się. Miasto dołoży brakujące 7,5 miliona koron czeskich i modernizacja skoczni Jested w Libercu będzie mogła ruszyć. Tym samym konkursy w tej miejscowości powinny pozostać w kalendarzu Pucharu Świata na sezon 2020/2021 i odbyć się 9 oraz 10 stycznia 2021 roku.

Czytaj także: Walter Hofer mówi o swoim następcy: Nie będzie moim uczniem

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×