Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Karl Geiger największą nadzieją Niemców

Niemcy czekają na triumf w TCS już od 18 lat, kiedy w wielkim stylu zwyciężył Sven Hannawald. W nadchodzącej edycji największą nadzieją naszych zachodnich sąsiadów będzie Karl Geiger.

Mateusz Kozanecki
Karl Geiger WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Karl Geiger
Niemcy zajmują pierwsze miejsce pod względem ilości zwycięstw w Turnieju Czterech Skoczni, ex aequo z Austrią i Finlandią. Łącznie mają ich na swoim koncie 16, z czego cztery zdołał wywalczyć Jens Weissflog.

Ostatnim, który tego dokonał, był Sven Hannawald. Miało to miejsce w sezonie 2001/2002, a Niemiec został pierwszym zawodnikiem w historii, który zwyciężył we wszystkich czterech konkursach TCS. Od tego czasu na podium turnieju stawali jeszcze ponownie Sven Hannawald (02/03), Michael Neumayer (07/08), Severin Freund (15/16), Andreas Wellinger (17/18), Markus Eisenbichler i Stephan Leyhe (obaj 18/19).

W tegorocznej edycji turnieju największą nadzieją Niemców na zwycięstwo jest Karl Geiger. Aktualnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, gdzie prezentuje równą formę.

- Karl (Geiger - dop. MK) jest najrówniejszy ze wszystkich zawodników. Może skończyć na podium - powiedział w rozmowie z "Bildem" trener reprezentacji Niemiec Stefan Horngacher. - Jego pozycja dojazdowa jest już odpowiednia, a wiatr nie ma dla niego znaczenia - dodał.

Podobnego zdania jest również Martin Schmitt, który uważa, że Geiger wskoczy co najmniej na podium. - Karl Geiger odnalazł formę i jest bardziej stabilny na skoczni dzięki pracy ze Stefanem Horngacherem. Zdecydowanie zajmie miejsce na podium - ocenił z kolei były skoczek Martin Schmitt.

Co ciekawe, Karl Geiger jeszcze nigdy nie zwyciężył w konkursie rozgrywanym w ramach TCS. Szansę na przełamanie tej niekorzystnej passy będzie miał już 29 grudnia w Oberstdorfie. Pod warunkiem, że dzień wcześniej pomyślnie przebrnie przez kwalifikacje na Schattenbergschanze.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Karl Geiger zwycięży w 68. Turnieju Czterech Skoczni?