Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki zachwycił Martina Schmitta. "Ma szansę wygrać"

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w konkursie w Oberstdorfie i jest jednym z faworytów do triumfu w 68. Turnieju Czterech Skoczni. Zdaniem Martina Schmitta, Polak ma wszystko, by wygrać tę imprezę.

Łukasz Witczyk
Dawid Kubacki Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
W Oberstdorfie Dawid Kubacki pokazał się z dobrej strony. Zajął trzecie miejsce i do zwycięzcy - Ryoyu Kobayashiego - traci 10,4 pkt. Jego forma była imponująca. Polak poradził sobie w trudnych warunkach i udowodnił, że jest w gronie faworytów do zwycięstwa w 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Polski skoczek zachwycił Martina Schmitta. - Dawid Kubacki ma wszystko, czego trzeba, by wygrać Turniej Czterech Skoczni: potężne odbicie, dobre przejście do fazy lotu i odpowiednią technikę. A do tego radzi sobie z trudnymi warunkami - powiedział Schmitt w rozmowie z portalem sport.pl.

Kubacki nigdy nie był na podium klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Najbliżej tego był w sezonie 2018/2019, kiedy to zajął czwarte miejsce. Przypomnijmy, że poprzednią edycję TCS wygrał Ryoyu Kobayashi, który triumfował we wszystkich czterech konkursach.

Kolejne zawody zaliczane do TCS rozegrane zostaną 1 stycznia 2020 roku w Garmisch-Partenkirchen. W Sylwestra odbędą się kwalifikacje. Kolejne konkursy rozegrane zostaną 4 stycznia w Innsburcku i 6 stycznia w Bischofschofen.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Dawid Kubacki wygra 68. Turniej Czterech Skoczni?