Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki 2. w serii próbnej, przed nim tylko Stefan Kraft

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w serii próbnej przed konkursem Pucharu Świata 2019/2020 w Titisee-Neustadt. Najdalej poszybował Stefan Kraft.

Piotr Ziemka
Dawid Kubacki Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Serię próbną rozpoczęto z ósmej belki. Na 140. metrze Hochfirstschanze (K125, HS142) wylądował Domen Prevc. Po występie rekordzisty skoczni w Titisee-Neustadt obniżono rozbieg o jeden stopień. Słoweniec wykorzystał świetne warunki. Za wiatr odjęto mu 12,9 punktu. Tylko pół punktu mniej od Domena Prevca zdobył Kamil Stoch.

Dawid Kubacki uzyskał 135 metrów i objął prowadzenie z dorobkiem 74,4 punktu. Zwycięzcę 68. Turnieju Czterech Skoczni zdołał wyprzedzić jedynie Stefan Kraft. Austriakowi zmierzono 142 metry.

D. Prevc ostatecznie był trzeci. Czwarte miejsce ex aequo zajęli Stoch oraz Ryoyu Kobayashi. Dziewiętnasty wynik miał Piotr Żyła. Tuż za nim został sklasyfikowany lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Karl Geiger.

Kraftowi za wiatr odjęto 12,3 punktu, Kubackiemu 7,3, Kobayashiemu 10,8, a Stochowi 3,6.

Robin Pedersen zwycięzcą konkursu Pucharu Kontynentalnego, tylko jeden Polak w czołowej trzydziestce

Skakało 48 zawodników. 31 ruszało z ósmej belki, a ostatnia siedemnastka - z siódmej.

Sobotni konkurs był dla Polaków najlepszym w historii zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Kubacki, Stoch i Żyła zdobyli łącznie 161 punktów i poprawili rekord z grudnia 2013 roku.

Początek niedzielnego konkursu zaplanowano na godzinę 15:15.