Skoki narciarskie. Puchar Świata Bad Mitterndorf. Daniel Andre Tande wraca do rywalizacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Daniel Andre Tande
Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Daniel Andre Tande
zdjęcie autora artykułu

Choroba wykluczyła Daniela Andre Tande ze startu w zawodach Pucharu Świata w Willingen. Norweski zawodnik zapowiedział już, że wróci do rywalizacji podczas nadchodzących konkursów w Bad Mitterndorf.

W sezonie 2019/2020 Daniel Andre Tande zaliczył 18 startów indywidualnych, w których zdobył 516 punktów. Daje mu to aktualnie 9. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zmagania zaczął z wysokiego C - zwyciężając w Wiśle i Kuusamo, zajął także trzecią pozycję w Innsbrucku.

26-letni Norweg skacze w tym sezonie w kratkę, zdarzały mu się nawet aż trzy konkursy z rzędu, w których nie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii. Na domiar złego z powodu choroby opuścił zmagania w Willingen.

Wiadomo już, że do rywalizacji Tande powróci już w najbliższy weekend przy okazji konkursów w lotach na obiekcie w Bad Mitterndorf. - Odbyłem już pierwszy trening, jestem gotowy - powiedział skoczek w rozmowie z portalem skiforbundet.no.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Piekielnie trudne zadanie Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft się obroni!"

- Z niecierpliwością czekamy, aż zobaczymy Daniela w akcji po chorobie. (...) Oczekujemy ekscytującego weekendu w Kulm - dodał z kolei trener reprezentacji Norwegii Alexander Stoeckl.

Oprócz Daniela Andre Tande do Austrii polecą także Johann Andre Forfang, Anders Haare, Robert Johansson, Marius Lindvik oraz Robin Pedersen. Konkursy w Bad Mitterndorf odbędą się w dniach 15-16 lutego. Start obu z nich zaplanowano na godz. 11:00.

Czytaj także:Z Sapporo na Podlasie. Skok przez życie Wojciecha FortunyPK w Iron Mountain. Przestarzała skocznia. Zawodnicy muszą uważać

Źródło artykułu: