Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Skoki. Zakopane chce zorganizować Puchar Świata bez kibiców. Jest jeden warunek

Szef komitetu organizacyjnego PŚ w Zakopanem nie ma wątpliwości, że w trakcie pandemii koronawirusa zawody będą mieć rekordową oglądalność. Muszą jednak znaleźć się środki finansowe, by zorganizować konkurs bez kibiców.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Wielka Krokiew w Zakopanem W tle kibice Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Wielka Krokiew w Zakopanem. W tle kibice

Skoki narciarskie także mają problemy z powodu pandemii koronawirusa. Niedawno zapadła decyzja o przełożeniu inauguracji Letniej Grand Prix w Wiśle. Cały czas jest ryzyko, że zawodnicy w tym roku w ogóle nie będą rywalizować na igelicie.

Do zimy jeszcze daleko, ale już są obawy w sprawie nowego sezonu Pucharu Świata. Wielu ekspertów uważa, że jeszcze długo nie będzie imprez sportowych z udziałem kibiców. To może odbić się na kalendarzu zawodów, bo nie każdego będzie stać na to, by organizować konkursy bez wpływów z biletów.

Jak na czarny scenariusz zapatruje się Zakopane? Wojciech Gumny, który jest szefem komitetu organizacyjnego, uważa, że zawody mogą się odbyć pod jednym warunkiem.

ZOBACZ WIDEO: Skoczkowie mogą zarobić mniej. "Z tym się trzeba liczyć"

- Puchar Świata w Zakopanem jest bardzo kosztowną imprezą. Nie chodzi o zarabianie pieniędzy, natomiast ktoś musi ją sfinansować i pokryć koszty związane z organizacją. Jeśli znajdą się chętni, wówczas może się to udać. Coś musi się dziać, ale do tego niezbędne są fundusze - mówi Gumny w portalu skijumping.pl.

Na razie zatem nie ma co liczyć na jednoznaczne deklaracje. Szef komitetu organizacyjnego jednak nie ma wątpliwości, że o ile kibice nie wejdą na skocznię, to w telewizji można się spodziewać świetnych wyników.

- Ludzie na całym świecie siedzą aktualnie w domach. W przypadku powrotu wydarzeń sportowych, niezależnie od dyscypliny, oglądalność może być rekordowa. Tak może być już niedługo w przypadku wznowienia rozgrywek piłkarskich. W kontekście funkcjonowania społeczeństwa to pewnego rodzaju misja. Sam chętnie obejrzałbym coś na żywo, zamiast retransmisji. Pytanie, kto będzie chciał to sponsorować? - dodaje.

Jesienią ubiegłego roku podano wstępny kalendarz PŚ. Wynikało z niego, że zmagania zaczną się 21-22 listopada w Wiśle. Skoczkowie do Zakopanego mieliby przyjechać 16-17 stycznia 2021 roku.

Kamil Stoch o ewentualnym odwołaniu Letniego Grand Prix. "Nie potrzebuję startować na siłę" >>

Apoloniusz Tajner zachwala Piotra Żyłę. "Nikt nie ma takiego kopyta" >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Zakopane powinno zorganizować Puchar Świata bez kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  Niech nie robi, jeżeli nie ma pieniędzy. Planować można. W minionym sezonie też niektóre konkursy wypadły z kalendarza. Przyczyny tego były/są różne. Kiedyś mówili, że życie to
  Czytaj całość
  nie je/nie jest bajka... Tajner i Małysz niech (też) myślą - pogadać każdy może.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×