Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Adam Małysz miał propozycje startu w wyborach prezydenckich. "Nie rozważałem takiej decyzji"

Adam Małysz to jeden z najlepszych polskich sportowców w historii. Były skoczek narciarski cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kibiców. To chcieli wykorzystać politycy, którzy widzieli go na stanowisku prezydenta. Małysz stanowczo odmówił.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Adam Małysz Materiały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Adam Małysz

Jako skoczek narciarski Adam Małysz osiągnął niemal wszystko. Przez lata to on był liderem polskiej reprezentacji i dzięki niemu skoki narciarskie stały się najpopularniejszych sportem zimowym w Polsce. On sam do dziś cieszy się ogromną sympatią wśród kibiców. 

Tę popularność przed laty chcieli wykorzystać politycy. Małysz w programie Eurosportu "Okno na sport" zdradził, że otrzymywał propozycje startu w wyborach prezydenckich. - Nie rozważałem takiej decyzji - powiedział były polski skoczek.

- Miałem parę propozycji. Zdarzały się osoby, które pisały do mnie, że poprowadzą za mnie kampanie i nic bym nie musiał robić, tylko kandydować na prezydenta. Staram się być apolityczny. Oczywiście, gdzieś mimo wszystko sport jest połączony z polityką, gdy chodzi o finansowanie czy pomoc polityków w tym temacie - dodał Małysz.

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Działacz PZN zapewnia, że nie da się wciągnąć w politykę. Przez część fanów jest krytykowany za to, że spotykał się w przeszłości z prezydentami z różnych opcji politycznych. Małysz nie widzi w tym jednak żadnego problemu.

- Zawsze byłem apolityczny. Dla mnie to jest zawsze prezydent, głowa państwa. Stając obok niego jest to zaszczyt. Staramy się być zawsze poza tym wszystkim, ale chcemy pokazać, że jesteśmy Polakami i robimy to z wielką dumą - stwierdził Małysz.

Czytaj także:
Fatalna sytuacja w polskiej kadrze. Małysz: nie jest wesoło. Ciężko zrobić coś, by było lepiej
Problemy Elizy Ruckiej. Biegaczka może wypaść z kadry przez omdlenia

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  Jako prezydent musiałby zrezygnować z kilku reklam - tak "dla fasonu". Prezydent, to nie dyrektor od kombinacji norweskiej i skoków.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×