Skoki narciarskie. Olbrzymi pech Davida Siegela. Czekał prawie 2 lata i został zdyskwalifikowany

David Siegel miał wystąpić po raz pierwszy od blisko dwóch lat w konkursie Pucharu Świata. W pierwszych zawodach w Engelbergu Niemiec nie miał jednak szans na punkty, gdyż jeszcze przed oddaniem skoku... został zdyskwalifikowany.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
David Siegel Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: David Siegel
19 stycznia 2019 r. David Siegel oddał bardzo daleki skok na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, ale przy lądowaniu jego noga nienaturalnie się wygięła i Niemiec zanotował bardzo groźny upadek. Diagnoza była fatalna - zerwanie więzadeł krzyżowych przednich i długa przerwa w skokach.

Siegel do niemieckiej kadry na zawody zimowego Pucharu Świata wrócił dopiero w ten weekend. Po 700 dniach od koszmarnego wypadku w Zakopanem zajął 43. miejsce w kwalifikacjach w Engelbergu i mógł wystąpić w sobotnim konkursie indywidualnym.

Jeszcze przed oddaniem skoku w pierwszej serii Siegel został jednak zdyskwalifikowany. 24-latek nie był nawet dopuszczony do startu ze względu na nieregulaminowy kombinezon.

Siegel na pierwszy skok w Pucharze Świata musi więc poczekać minimum jeden dzień. W niedzielę, o godz. 14:30, odbędą się kwalifikacje do drugiego indywidualnego konkursu na austriackiej skoczni.

Niemiec już od kilku miesięcy trenował z resztą kadry. Występował m.in. w Letnim Grand Prix w Wiśle i mistrzostwach Niemiec, ale w konkursach osiągał niezadowalające wyniki.

-> Puchar Świata. Magia Engelbergu trwa! Wielki powrót Kamila Stocha! Fantastyczny start Polaków!

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)