Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jej upadek wyglądał fatalnie. Pierwsze zdjęcie Kingi Rajdy po wypadku w Wiśle

To była fatalna w skutkach próba Kingi Rajdy podczas mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Polka runęła na skocznię tuż po wyjściu z progu. Teraz pokazała, jak wygląda po upadku.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Kinga Rajda tuż po upadku PAP / Grzegorz Momot / Kinga Rajda tuż po upadku
Takich scen w skokach narciarskich nie chcemy oglądać. Kinga Rajda mistrzostwa Polski zakończyła na noszach po fatalnie wyglądającym upadku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Polka upadła niebezpiecznie w 2. serii zawodów kobiet. Krótko po wyjściu z progu straciła równowagę w locie. Próbowała korygować sytuację w powietrzu, ale nie zdołała uchronić się przed upadkiem. Uderzyła z dużą siłą o zeskok. Wszystko wyglądało fatalnie.

Zawodniczką szybko zaopiekowały się służby medyczne, a wszystko z niepokojem obserwował trener kadry skoczkiń Łukasz Kruczek. Po kilku minutach Rajda została została zniesiona na noszach do ambulansu i przetransportowana do szpitala. Tam na szczęście wykluczono poważniejsze urazy.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Prezes PZN potwierdza: będzie dodatkowy weekend Pucharu Świata w Polsce! Kto zorganizuje dodatkowe konkursy?

Jak się później okazało wydarzenie to miało decydujące znaczenie dla całych zawodów. Jury zdecydowało bowiem, że 2. seria konkursu kobiet nie będzie kontynuowana. Odwołano również finałową kolejkę rywalizacji skoczków.

Po upadku zawodniczka miała poranioną twarz. Szkody wyrządziły gogle. W piątek Kinga Rajda za pomocą mediów społecznościowych pokazała, jak wygląda trzy dni po upadku.
Zobacz także: Dobre wieści o stanie zdrowia Kingi Rajdy Łukasz Kruczek zabrał głos na temat upadku Kingi Rajdy. "Pojedynczy czynnik nie stworzyłby problemu"

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×