KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

PŚ w Zakopanem. Trenerzy Polaków podjęli kluczową decyzję. Tylko siedmiu reprezentantów w konkursie

W kolejny weekend Pucharu Świata w Zakopanem wystąpi tylko siedmiu polskich skoczków. Trenerzy zdecydowali, że nie skorzystają z kwoty krajowej podczas konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Andrzej Stękała PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Andrzej Stękała
Polacy mają możliwość wystawienia aż 12 reprezentantów podczas konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 stycznia. Jak informuje serwis Skaczemy.pl, trenerzy nie skorzystają jednak z tego przywileju.

"Polacy bez kwoty krajowej w Pucharze Świata w Zakopanem. Taką decyzję podjęli trenerzy wysyłając na Puchar Kontynentalny w Innbrucku zawodników, którzy powalczą o dodatkowe miejsca w PŚ na kolejny period. W Zakopanem wystąpi 7 reprezentantów Polski" - czytamy na Twitterze.

W weekend 16-17 stycznia odbywa się też turniej niższej rangi. W Innsbrucku odbędą się dwa indywidualne konkursy Pucharu Kontynentalnego, w którym wystąpią Polacy, którzy nie załapią się do grupy głównej w Zakopanem. W Austrii trenerzy mogą wystawić aż sześciu Biało-Czerwonych.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kto po Stochu, Kubackim i Żyle? "Potrzebujemy skoczków, których nazwisk jeszcze nie znamy"

Występ Polaków w Pucharze Kontynentalnym będzie kluczowy w walce o dodatkowe miejsce w Pucharze Świata na kolejny period. W związku z odwołaniem wielu zawodów, następny konkurs tej rangi odbędzie się bowiem dopiero w weekend 5-7 lutego.

W Zakopanem, oprócz konkursu indywidualnego Pucharu Świata, zostanie rozegrany także konkurs drużynowy. Odbędzie się on dzień wcześniej - w sobotę, 16 stycznia.

W tym sezonie PŚ trenerzy Polaków będą mogli skorzystać z grupy krajowej jeszcze w dniach 12-14 lutego. W Polsce odbędą się bowiem dodatkowe konkursy w związku z odwołaniem zawodów w Chinach.

Czytaj też:
-> PŚ w Titisee-Neustadt. Skocznia ucichła, polała się krew. 14 lat od poważnego upadku Martina Schmitta (wideo)
-> Skoki narciarskie. Brak polskiego hymnu w Titisee-Neustadt. Jest oświadczenie organizatorów

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×