PŚ w Zakopanem. Trenerzy Polaków podjęli kluczową decyzję. Tylko siedmiu reprezentantów w konkursie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Andrzej Stękała
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Andrzej Stękała
zdjęcie autora artykułu

W kolejny weekend Pucharu Świata w Zakopanem wystąpi tylko siedmiu polskich skoczków. Trenerzy zdecydowali, że nie skorzystają z kwoty krajowej podczas konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi.

W tym artykule dowiesz się o:

Polacy mają możliwość wystawienia aż 12 reprezentantów podczas konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 stycznia. Jak informuje serwis Skaczemy.pl, trenerzy nie skorzystają jednak z tego przywileju.

"Polacy bez kwoty krajowej w Pucharze Świata w Zakopanem. Taką decyzję podjęli trenerzy wysyłając na Puchar Kontynentalny w Innbrucku zawodników, którzy powalczą o dodatkowe miejsca w PŚ na kolejny period. W Zakopanem wystąpi 7 reprezentantów Polski" - czytamy na Twitterze.

W weekend 16-17 stycznia odbywa się też turniej niższej rangi. W Innsbrucku odbędą się dwa indywidualne konkursy Pucharu Kontynentalnego, w którym wystąpią Polacy, którzy nie załapią się do grupy głównej w Zakopanem. W Austrii trenerzy mogą wystawić aż sześciu Biało-Czerwonych.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kto po Stochu, Kubackim i Żyle? "Potrzebujemy skoczków, których nazwisk jeszcze nie znamy"

Występ Polaków w Pucharze Kontynentalnym będzie kluczowy w walce o dodatkowe miejsce w Pucharze Świata na kolejny period. W związku z odwołaniem wielu zawodów, następny konkurs tej rangi odbędzie się bowiem dopiero w weekend 5-7 lutego.

W Zakopanem, oprócz konkursu indywidualnego Pucharu Świata, zostanie rozegrany także konkurs drużynowy. Odbędzie się on dzień wcześniej - w sobotę, 16 stycznia.

W tym sezonie PŚ trenerzy Polaków będą mogli skorzystać z grupy krajowej jeszcze w dniach 12-14 lutego. W Polsce odbędą się bowiem dodatkowe konkursy w związku z odwołaniem zawodów w Chinach.

Czytaj też: -> PŚ w Titisee-Neustadt. Skocznia ucichła, polała się krew. 14 lat od poważnego upadku Martina Schmitta (wideo) -> Skoki narciarskie. Brak polskiego hymnu w Titisee-Neustadt. Jest oświadczenie organizatorów

Źródło artykułu:
Komentarze (5)
avatar
oldie
10.01.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
kolejny period ma chyba redaktor wp - proponuje tampony zamiast podaski  
avatar
AbediPele
10.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
avatar
AbediPele
10.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Pamiętacie jak ojciec największego nielota w kadrze niejaki Rafałek wychwalał największego buloklepa w historii polskich skoków?  
avatar
AbediPele
10.01.2021
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
Wreszcie bez Kota TAK MUSI BYĆ ZAWSZE!!! A Hula pojedzie jak to on na PK i klepnie bulę po swojemu :)).  
avatar
AbediPele
10.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Do Innsbrucka na PK może siedmiu pojechać bo Pilch wywalczył w Fis Cupie kwotę.