PŚ w Lahti. Słoweńcy w osłabionym składzie. Wszystko przez koronawirusa

Nie siedmiu, a sześciu Słoweńców udało się na Puchar Świata do Lahti. Wszystko przez to, że pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Cene Prevc.

PS
Cene Prevc Getty Images / Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Cene Prevc
Związek Narciarski Słowenii ogłosił w czwartkowy wieczór, że kadra Roberta Hrgoty udała się na Puchar Świata do Lahti w osłabionym składzie. Skoczkowie przed wyjazdem przeszli testy na koronawirusa i pozytywny wynik otrzymał Cene Prevc. Pozytywny wynik otrzymał także jeden z członków sztabu.

Jak poinformował słoweński związek, Cene pozostaje w domowej izolacji i nie ma żadnych objawów. Pozostała szóstka (Anze Lanisek, Peter Prevc, Domen Prevc, Ziga Jelar, Bor Pavlovcic i Tilen Bartol) jest już w Lahti. Tam wszyscy skoczkowie przeszli kolejne testy, które nie wykazały żadnej infekcji w zespole.

Cene Prevc z dobrej strony zaprezentował się na Wielkiej Krokwi podczas PŚ w Zakopanem. W konkursie drużynowym Słoweńcy zajęli czwarte miejsce, a Cene wniósł do dorobku zespołu najwyższą notę. Dzień później, w zmaganiach indywidualnych, był 24. Do tej pory zgromadził 55 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ 2020/21.

Przypomnijmy, że w Lahti, podobnie jak z Zakopanem, rozegrane zostaną dwa konkursy: w sobotę drużynowy, a dzień później indywidualny.

Czytaj także:
Skoki narciarskie. Został odsunięty od kadry, ale wraca do łask. Spore wzmocnienie Słoweńców
Skoki narciarskie. Niepokojące informacje z Lahti. Skoki mogą być zagrożone

ZOBACZ WIDEO: Skoki. Na taką drużynę czekaliśmy od lat? "Zawsze patrzyłem z zazdrością na Norwegów"


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×