PŚ w Willingen. Kontuzja austriackiego skoczka. Nie wystartuje w niedzielnym konkursie

Niklas Bachlinger nabawił się urazu przed drugim konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Willingen i nie zobaczymy go na skoczni.

PS
Niklas Bachlinger Getty Images / Kevin Voigt/DeFodi Images / Na zdjęciu: Niklas Bachlinger
W piątek Niklas Bachlinger po raz pierwszy w karierze zakwalifikował się do zawodów Pucharu Świata. 19-letni Austriak w sobotnich zawodach w Willingen nie zdołał jednak wywalczyć niczego więcej, kończąc zmagania w pierwszej serii - 124,5 metra dało mu 38. miejsce.

Bachlinger miał nadzieje na poprawę w niedzielnym konkursie, ale plany przekreśliła kontuzja. Austriacki Związek Narciarski przekazał za pośrednictwem Twittera, ze Bachlinger podczas rozgrzewki doznał urazu kolana i w kraju przejdzie dodatkowe badania.

Póki co nie wiadomo jak poważny jest to uraz, ale z pewnością nie jest dobra wiadomość dla Bachlingera. Wkrótce zbliżają się bowiem mistrzostwa świata juniorów w skokach narciarskich i 19-latek miał bić się tam o czołowe lokaty. Najbliższe dni wyjaśnią, czy będzie w stanie udać się do Lahti.

W sezonie 2020/21 Niklas Bachlinger regularnie punktował w zawodach Pucharu Kontynentalnego. W Innsbrucku dwukrotnie stanął na podium (trzecie i drugie miejsce).

Czytaj także:
Puchar Świata kobiet. Życiowy sukces polskiej skoczkini. Triumf Marity Kramer
PŚ w Willingen. Zdecydowany faworyt. Bukmacherzy nie mają wątpliwości

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×