Cztery lata temu Żyła zdobył medal MŚ. "Mamy, mamy, mamy!" - wzruszający komentarz Szaranowicza

- Mamy, mamy, mamy - krzyczał Włodzimierz Szaranowicz, gdy Piotr Żyła zapewnił sobie medal mistrzostw świata w Lahti. Od tamtego sukcesu reprezentanta Polski 2 marca minęły dokładnie cztery lata.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Skok Piotra Żyły po brąz w Lahti Twitter / TVP Sport / Skok Piotra Żyły po brąz w Lahti
Mistrzostwa świata w Lahti rozpoczęły się dla Biało-Czerwonych niezbyt udanie. W konkursie na normalnej skoczni Kamil Stoch przegrał medal z Markusem Eisenbichlerem o zaledwie 1,1 pkt. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Maciej Kot i Dawid Kubacki, którzy zajęli odpowiednio 5. i 8. miejsce. Dopiero 19. był natomiast Piotr Żyła.

Na półmetku rywalizacji na dużej skoczni Żyła zajmował 8. miejsce. W drugiej serii zaatakował - skok na odległość 131 metrów okazał się najdłuższy w konkursie.

"Jest, brawo, pięknie! Brawo, brawo, brawo. 131 metrów, skoczył powyżej rozmiaru skoczni" - emocjonował się komentujący te zawody dla Telewizji Polskiej Włodzimierz Szaranowicz.

ZOBACZ WIDEO: MŚ Oberstdorf 2021. Piotr Żyła chciał lepić bałwana, ale energia się skończyła. Dziennikarz opisuje radość Polaka

Kolejni zawodnicy nie byli w stanie wyprzedzić Polaka i realne stało się miejsce na podium. Po skoku Andersa Fannemela wszystko było już jasne. Żyła po raz pierwszy w karierze zdobył medal mistrzostw świata w rywalizacji indywidualnej.

Po zawodach nie krył swojego wzruszenia. Zaledwie dwa dni później, już w drużynie, stanął na najwyższym stopniu podium. Po medal sięgnął także cztery lata później, w Oberstdorfie, gdzie był najlepszy na skoczni normalnej.

Czytaj także:
Granerud jest sfrustrowany i rozczarowany swoimi skokami. "Przepraszam..."
Hannawald zabrał głos ws. postawy Żyły. Słowa o kolejnym konkursie nie spodobają się Polakom

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Piotr Żyła zdobędzie medal mistrzostw świata na dużej skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×