Znamy króla nart bez przeliczników. Polski skoczek na podium!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud

Wszystko jest już jasne. Wiemy, który skoczek był najlepszy w sezonie 2020/2021 bez przeliczników. Ku uciesze kibiców, w najlepsze trójce tej klasyfikacji znalazło się miejsce dla jednego reprezentanta Polski.

Zakończył się sezon, czas zatem na podsumowanie klasyfikacji króla nart bez przeliczników, publikowanej tylko na WP SportoweFakty. Po każdym indywidualnym konkursie Pucharu Świata liczyliśmy wyniki najlepszej dziesiątki zawodów bez punktów za wiatr i belkę sportową.

Na podstawie not bez przeliczników powstawała nowa dziesiątka konkursu. Najlepszy jej skoczek otrzymywał 10 punktów, a najsłabszy 1. Tak samo jak w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, tak samo w zestawieniu bez przeliczników triumfował najlepszy skoczek sezonu Halvor Egner Granerud. Norweg zgromadził 148 punktów i o 22 "oczka" wyprzedził drugiego Markusa Eisenbichlera. Granerud został królem nart bez przeliczników.

Polscy kibice także mają jednak powody do zadowolenia, bowiem 3. miejsce w klasyfikacji zajął Kamil Stoch. Polak zgromadził 86 punktów. Po świetnych wynikach w Planicy gonił go Karl Geiger. Niemiec nie dał jednak rady i zajął 4. pozycję z 78 "oczkami".

Co ciekawe, oficjalne wyniki niedzielnego konkursu i rezultaty bez przeliczników znacznie się różnią. Bez dodatkowych punktów za wiatr i belkę, zwycięzca zawodów byłby dość sensacyjny. Wygrałby Słoweniec Domen Prevc, który w głównych wynikach był czwarty. Co ciekawe triumfator oficjalnych zmagań Karl Geiger, bez przeliczników zająłby 4. pozycję.

Czytaj także: Piotr Żyła dostał pytanie o dalszą karierę. Na takie słowa czekali kibice Dawid Góra: Skoki w Planicy zaburzyły obraz sezonu. Panowie, to był piękny czas