Zobacz klasyfikację generalną Pucharu Świata

Kamil Stoch w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Po bardzo dobrym występie zaliczył awans w klasyfikacji generalnej.

PS
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
W Klingenthal doczekaliśmy się pierwszego podium reprezentanta Polski w Pucharze Świata 2021/22. Kamil Stoch po pierwszej serii sobotnich zmagań był czwarty, ale w finale wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i Manuela Fettnera. Sam został natomiast wyprzedzony przez Halvora Egnera Graneruda (o 0,1 punktu) i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

Dzięki tej lokacie Stoch przesunął się z 12. na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Do tej pory uzbierał dokładnie 161 punktów.

Po sobotnich zmaganiach doszło do zmian w czołówce klasyfikacji. Triumfator, Stefan Kraft, awansował na drugą lokatę (306 punktów), Granerud na piątą (240 punktów). Niezmiennie liderem cyklu jest Karl Geiger (405 "oczek").

W niedzielę, w Klingenthal, odbędzie się drugi konkurs indywidualny.