KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wielka zmiana w Polskim Związku Narciarskim. "Propozycje padają z różnych stron"

W czerwcu zakończy się kadencja Apoloniusza Tajnera na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Kandydatów na jego miejsce nie widać. Poza jednym. Tym najbardziej oczywistym, który sam pozostaje niezwykle tajemniczy.

Dawid Góra
Dawid Góra
Adam Małysz Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Adam Małysz
Naturalnym kandydatem wydaje się Adam Małysz. To żywa legenda polskich skoków, a dziś dyrektor sportowy w PZN. Co ciekawe, wspierają go najważniejsze osoby związku. I to otwarcie.

Ponad rok temu Tajner zapytany o to, czy namaszcza swego następcę, odpowiedział: - Nie mam kogo namaszczać, bo to delegaci namaszczają. Co ma do powiedzenia ten, który odchodzi?

Jednak już po kolejnym pytaniu zaczął się łamać. Padło nazwisko Małysza. - Bardzo bym się cieszył, gdyby chciał i gdyby faktycznie było to możliwe.

ZOBACZ WIDEO: 17-latek stracił rękę. To, co zrobił, zszokowało cały świat

"Czyli gdyby mógł pan decydować, to Małysz byłby kandydatem namaszczonym przez pana?" - po tym pytaniu padła już deklaracja: - Po chwili namysłu - tak. Można tak to sformułować.

Również Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego mówi jasno, że to Małysz powinien zastąpić Tajnera na stanowisku prezesa. Wręcz namawia do tego byłego skoczka.

Kilka miesięcy temu w kuluarach Małysz przyznał, że nie czuje się dobrze w garniturze i jego rola powinna polegać na aktywnym uczestniczeniu w zawodowym życiu skoczków. Po chwili sam jednak dodał, że nie musi być przecież prezesem rządzącym zza biurka.

Dziś wypowiada się równie tajemniczo, ale nie urywa tematu po pierwszych pytaniach. A tak było jeszcze niedawno.

- Wiadomo, że dochodzi do mnie, co się mówi na ten temat. Propozycje padają z różnych stron. Jestem namawiany, są mocne, ale oczywiście miłe naciski. Jednak wciąż nie podjąłem żadnej decyzji - podkreśla Małysz w rozmowie z WP SportoweFakty.

Ile daje sobie czasu do namysłu? - Na razie mamy prezesa. Nawet nie wiem, kiedy kończy się kadencja. W czerwcu? We wrześniu? - zaczepnie pyta Małysz.

I dodaje, że na razie ma co robić. Trwa sezon - on, działacze i sztab trenerski muszą zrobić wszystko, aby polscy skoczkowie odzyskali wysoką formę.

Janne Ahonen był o krok od niesamowitego rekordu. Powstrzymał go Adam Małysz >>

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Czy Adam Małysz powinien zostać prezesem Polskiego Związku Narciarskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
 • życzliwy Zgłoś komentarz
  Tylko R. Czarnecki! On jest znawcą każdego sportu!
  • Pan wszystkich Panów Zgłoś komentarz
   Czas na wielka zmianę bo nic nie będzie z tych skoków. Małysz na prezesa,a Tajner na dyrektora sportowego i możemy spać spokojnie. Dobra zmiana by to była.
   • irsewa Zgłoś komentarz
    Kowalczyk na prezesa,a Malysz wice.
    • Henio 55 Zgłoś komentarz
     Jesli wybiora na prezesa Malysza to Malysz zrobi z Tajnera dyrektora.TAK NIC SIE NIE ZMIENI.
     • yes Zgłoś komentarz
      Małysz jest dobry jako Małysz do pokazywania i pokazywania się. Nawet na zdjęciach i w reklamach wygląda dziwacznie.... Prezes powinien mieć posturę i gadane, a właściwie mówione.
      Czytaj całość
      O posturze prezesa mówię w sprawie PZN. To mówiłem JA.
      • bongoro Zgłoś komentarz
       dosc juz mafi tajnerowsko malyszowej Na prezesa tylko i wylacznie Justyna Kowalczyk ktora mozliwe ze przywroc i inne dyscypliny zimowe. Dekarz niech robi dachy a tajner niech bawi
       Czytaj całość
       dziecko i mloda Slaby byl jako trener bo cala robote robil Piotr Fijas a on spijal smietanke a dzis gorszego prezesa nie bylo to on rozlozyl caly sport zimowy
       • kiks Zgłoś komentarz
        Jedno z niewielu realnych zadań prezesa Polskiego Związku Narciarskiego to wybór trenera kadry skoczków narciarskich. Po odejściu Horngachera prezes Tajner dokonał złego wyboru nowego
        Czytaj całość
        trenera, czego konsekwencje widzimy w Pucharze Świata męskich skoków. Po odejściu naszej mistrzyni - Justyny Kowalczyk - w oczach zanikają inne konkurencje zimowe. Jest źle, z pespektywami na ... jeszcze gorzej. A prezes ... klepie się po brzuszku.
        • jotwu Zgłoś komentarz
         No nie.Chyba jaja sobie robicie.Dekarz na prezesa? Tak szkolił skoczków z dwuboju,że konkurencja znikła.Skoczkowie w tym sezonie skaczą tak,jak nigdy w historii.
         • Ahmed Pol Zgłoś komentarz
          A ja się pytam Małysza I Tajnera gdzie jest biathlon?? Gdzie są narty klasyczne??? Gdzie teraz są skoki??? Doprowadziliście obaj polskie narty do ruiny i wy chcecie kandydować na
          Czytaj całość
          prezesa!!! Jak śmiecie ssyny!!?
          • Robert Mutu Zgłoś komentarz
           Na prezesa Kota - nielota, albo Żyłę.
           • yes Zgłoś komentarz
            Pociągną pewnie za uszy Małysza. Był dobrym skoczkiem i powiedzą, że musi on z czegoś żyć. Reklamy, w tym ze zdjęcia, mogłyby nie wystarczyć do pełnego/dostatniego życia. Może do
            Czytaj całość
            tego żona, córka, zięć i przyszłe wnuki też chcieliby korzystać z osiągnięć minionych, obecnych i przyszłych Adama Małysza.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×