KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Walka z czasem. W środę sądny dzień dla skoczków

Nie tylko Piotr Żyła, ale i reprezentanci Norwegii walczą z czasem w kontekście wylotu na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Środa będzie sądnym dniem dla nich.

PS
Daniel Andre Tande Getty Images / Kevin Voigt/DeFodi Images / Na zdjęciu: Daniel Andre Tande
Piotr Żyła otrzymał kolejny pozytywny wynik testu na koronawirusa (WIĘCEJ). To komplikuje jego położenie w kontekście wylotu na igrzyska olimpijskie w Pekinie. W podobnej sytuacji są dwaj Norwedzy - Daniel Andre Tande i Johann Andre Forfang. Obaj wciąż nie otrzymali negatywnego wyniku.

- Robi się trochę nerwowo. W środę znów zrobię dwa testy - powiedział Tande, cytowany przez serwis dagbladet.no.

W przypadku całej trójki jest to o tyle problematyczne, że według wymagań, sportowcy muszą przedstawić cztery kolejne negatywne testy, wykonując pierwszy na pięć dni przed wylotem do Chin. Zarówno Polacy, jak i Norwedzy, wylot zaplanowany mają na 31 stycznia. Oznacza to więc, że w 26 stycznia, w środę, będą musieli przedstawić pierwszy negatywny test.

ZOBACZ WIDEO: Kolejny problem polskich skoków. Ekspert na razie przestrzega przed takim rozwiązaniem
Co jeśli tak się nie stanie? Wciąż mają szansę na udział w imprezie czterolecia. Muszą jednak myśleć o alternatywnych sposobach dotarcia do Chin. W przypadku Żyły mówi się, że być może wsiądzie do czarteru wynajętego przez prezydenta, Andrzeja Dudę, który do Pekinu wyleci 2 lutego.

Norwedzy rozważają natomiast, by zakażonych skoczków - w przypadku gdy nie wyrobią się z negatywnym testem - wysłać do Chin regularnymi liniami lotniczymi. Konkretnie mowa o liniach Swiss, które realizują loty z Zurychu do Pekinu.

Czytaj także: Złe informacje przed konkursami PŚ w Willingen. Fatalnie się to zapowiada!

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • zbych22 Zgłoś komentarz
  Niezaszczepiony Djokovic out ze zmagań sportowych. Zaszczepiony Żyła też i to są jaja jak berety.
  • zbych22 Zgłoś komentarz
   Media, które optują za szczepieniem się przeciwko COVID same dostarczają argumentów dla antyszczepionkowców. Skoczkowie zaszczepili się i szczepionki okazały się nieskuteczne. W
   Czytaj całość
   związku z tym PZN w osobie Tajnera powinien wytoczyć proces dostawcy szczepionek bo nie uchroniły Żyły przed zakażeniem. Jest to wielki cios i firmy farmaceutyczne powinny zrekompensować poniesione straty przez NASZ SPORT NARODOWY.
   • zbych22 Zgłoś komentarz
    Żyła, Tande i Forfang są bez formy i muszą mieć pozytywne testy żeby na IO się nie błaźnić.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×