Kompromitacja Polek. Dwa razy 0,0

Nika Kriznar okazała się najlepsza w jednoseryjnym konkursie Pucharu Świata kobiet w Willingen. Występ reprezentantek Polski lepiej przemilczeć.

PS
 Nika Kriznar PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Nika Kriznar
W sobotę Nicole Konderla i Kinga Rajda zdobyły punkty Pucharu Świata w Willingen - mimo tego, że pierwsza otrzymała notę za skok na poziomie 15,8 punktów, a druga zaledwie 1,9. Wydawało się, że gorzej już być nie może. A jednak. Obie Polki w niedzielę "poprawiły to osiągnięcie".

Konkurs pań rozpoczął się z dużym opóźnieniem, bo dopiero o 12:30 (pierwotnie miał wystartować o 10:00). Wszystko ze względu na silny wiatr. Polki otworzyły zmagania. Rajda - jako pierwsza - uzyskała 77,5 metra. Konderla wylądowała jeszcze bliżej - 75 metrów. Obie nie otrzymały za swój skok nawet punktu. Nota przy ich nazwiskach? 0,0.

Obie zostały sklasyfikowane ex aequo na 22. miejscu, bo tylko tyle zawodniczek przystąpiło do rywalizacji. Ze zmagań wycofały się Austriaczki - po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u liderki PŚ, Marity Kramer (WIĘCEJ).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Krychowiak załatwił brata w parterze. Musiał odklepać!

W niedzielę byliśmy świadkami dalekich lotów pań. Triumfowała Nika Kriznar, która pofrunęła aż 151 metrów (z 12. belki). Drugie miejsce zajęła Katharina Althaus (145 metrów z 11. belki), a trzecie Aleksandra Kustova (150 metrów z 14. belki).

Organizatorzy początkowo dążyli do rozegrania dwóch serii niedzielnej rywalizacji. Ze względu na silny wiatr, runda finałowa została ostatecznie odwołana.

Wyniki niedzielnego konkursu kobiet w Willingen:

Miejsce Zawodniczka Kraj Odległość Nota
1. Nika Kriznar Słowenia 151 131,6
2. Katharina Althaus Niemcy 145 126
3. Aleksandra Kustova Rosja 150 115,8
22. Nicole Konderla Polska 75 0,0
22. Kinga Rajda Polska 77,5 0,0

Czytaj także: Być albo nie być dla Norwegów. W poniedziałek sądny dzień

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×