Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Znamy skład Polaków. Jest utalentowany 20-latek

Sześciu reprezentantów Polski wystąpi w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Renie. W składzie jest triumfator ostatniego konkursu tej rangi.

PS
Kacper Juroszek WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kacper Juroszek
Polscy skoczkowie bardzo przeciętnie radzili sobie w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Taka sytuacja utrzymywała się do poprzedniego weekendu. Biało-Czerwoni w końcu odpalili - w pierwszym konkursie w Brotterode drugie miejsce zajął Kacper Juroszek. Dzień później Juroszek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi, a drugi był Jakub Wolny.

Obaj znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego. Te odbędą się w sobotę i niedzielę - w Renie, na skoczni, której rozmiar wynosi 139 metrów.

Polski Związek Narciarski poinformował, że obok Juroszka i Wolnego, do Norwegii udadzą się także: Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała. Ten ostatni wraca do rywalizacji po chorobie.

W Renie odbędą się dwa konkursy PK - w sobotę o godzinie 13:30 i w niedzielę o 10:00. Jeśli Juroszek utrzyma tak dobrą formę, najprawdopodobniej otrzyma szansę startu w Pucharze Świata.

Program PK w Renie:

Sobota, 19.02.2022
9:00 - Odprawa techniczna
10:30 - Oficjalny trening
11:30 - Seria próbna
13:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 20.02.2022
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursowa

Czytaj także:
Polacy zawodzą na igrzyskach. Kibice wypominają ten wpis prezydentowi
Pekin 2022. Spadek Polaków w klasyfikacji medalowej

ZOBACZ WIDEO: Świetne igrzyska w wykonaniu Stocha. "Do medalu mało brakowało"


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Anonim pisze w powyższym artykule, że: "Polski Związek Narciarski poinformował, że obok Juroszka i Wolnego, do Norwegii udadzą się także: Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander
  Czytaj całość
  Zniszczoł i Andrzej Stękała". Tymczasem na stronie PZN jest wprost: "Trener Maciej Maciusiak powołał do składu naszej reprezentacji: Kacpra Juroszka, Jakuba Wolnego, Macieja Kota, Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę i Andrzeja Stękałę". Można uznać, że "obok" lub "także" są inne osoby wymienione przez PZN z nazwiska i funkcji/zadań: "Razem z zawodnikami do Norwegii polecą: trener Maciej Maciusiak, trener techniczny Krzysztof Miętus, serwismen Maciej Kreczmer i fizjoterapeutka Magdalena Wójcik.'
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×