Szaleństwo po sukcesie Piotra Żyły. "Ajj, co by było, gdyby..."

Wielki sukces Piotra Żyły w Oberstdorfie, gdzie Polak stanął na drugim stopniu podium zawodów Pucharu Świata. Nic więc dziwnego, że Twitter oszalał ze szczęścia po tym wyniku, bo... to trzecie "polskie pudło" w tym sezonie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Piotr Żyła Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Piotr Żyła
"W końcu!" - krzyknęli wszyscy fani skoków narciarskich w Polsce. Piotr Żyła ponownie stanął na podium zawodów Pucharu Świata.

Polak po dwóch kapitalnych próbach (218,5 i 221 metrów) zajął drugie miejsce "na mamucie" w Oberstdorfie. Apetyty były na jeszcze więcej, bo nasz skoczek miał dużą szansę na zwycięstwo!

Zawody finalnie wygrał Słoweniec Timi Zajc, który w drugiej próbie poleciał fenomenalnie i skokiem na odległość 232 metrów wyrwał Żyle triumf.

Nie zmienia to faktu, że drugie miejsce to wielki sukces. "Jest na podium. Najlepszy występ polskiego skoczka w tym sezonie! Wreszcie!" - napisała Sebastian Szczęsny.

Dominik Formela zauważył, że Żyle "służy bawarskie powietrze, szczególnie w Oberstdorfie".

"Ajj, co by było, gdyby w pierwszej fazie lotu nie odeszły narty Piotrkowi..." - zastanawiał się Piotr Bąk.

Sara Kalisz dodała, że to najlepszy wynik Żyły w Pucharze Świata od 31 stycznia 2021 roku.

"Świetnie! Przy odrobinie szczęścia by to wygrał" - cieszył się Łukasz Jachimiak.

Przynajmniej 35 lat i wygrana w PŚ? Żyła mógł być trzeci w historii.

Żyła po dobry skokach w Oberstdorfie ma szansę na duży sukces. "Jakkolwiek niewiarygodnie to brzmi w tym sezonie - Polak w grze o Kryształową Kulę" - zauważył Kamil Wolnicki.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)