Wskoczył na stół i rozpylił substancję. Chaos podczas MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/eurosport / Aktywista przerwał MŚ w snookerze
Twitter / twitter.com/eurosport / Aktywista przerwał MŚ w snookerze
zdjęcie autora artykułu

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas poniedziałkowych meczów mistrzostw świata w snookerze w Sheffield. Aktywiści przerwali zmagania.

W poniedziałek (17 kwietnia) na mistrzostwach świata w snookerze zapanował chaos, kiedy na arenie niespodziewanie pojawiły się dwie protestujące osoby. Jeden ze stołów został pokryty pomarańczową farbą proszkową.

Jak informuje dziennik "The Mirror", za akcję odpowiadali aktywiści - trafili już do aresztu - z kontrowersyjnej grupy ekologicznej "Just Stop Oil", którzy wywołali zamieszanie w Crucible Theatre w Sheffield.

Jedna z osób została w porę zatrzymana przez sędziego Oliviera Marteela, ale drugiej udało się wskoczyć na stół i rozpylić substancję (patrz wideo poniżej).

Incydent spowodował spore opóźnienie. Stoły musiały zostać wyczyszczone, a zawodnicy zostali odesłani do szatni, gdzie oczekiwali na wznowienie rywalizacji.

Grupa aktywistów ekologicznych domaga się od brytyjskiego rządu, by natychmiast wstrzymał wszystkie nowe projekty związane z paliwami kopalnymi. Politykę władz w tej kwestii nazywają ludobójstwem.

Zobacz: "Kosztowny rozwód". Zarobił grube miliony i został bankrutem O nim będzie głośno! Wielki sukces Polaka w snookerze

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty