"Nie dokonał tego nikt wcześniej". Historyczny wyczyn Shauna Murphy'ego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny profil Eurosportu / Shaun Murphy
Twitter / oficjalny profil Eurosportu / Shaun Murphy
zdjęcie autora artykułu

Shaun Murphy, snookerowy mistrz świata z 2005 roku, ponownie na ustach całego świata. Dokonał rzeczy wprost nieprawdopodobnej i jako pierwszy zawodnik wbił maksa podczas turnieju Shoot Out.

W tym artykule dowiesz się o:

- Uwielbiam to wydarzenie i nie mogę uwierzyć w to, co się właśnie wydarzyło - stwierdził po swoim kosmicznym występie Shaun Murphy.

41-letni Brytyjczyk dokonał rzeczy niesamowitej. Osiągnął pierwszego "maksa", czyli 147 punktów podczas turnieju BetVictor Shoot Out rozgrywanego w Swansea.

Rywal, którym był 16-letni Węgier Bulcsu Revesz, mógł tylko patrzeć i podziwiać. Murphy rozgrywał bowiem partię marzeń.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

Wbicie "maksa" w normalnej odmianie snookera to wielkie osiągnięcie, ale w odmianie Shoot Out się jeszcze nie przydarzyła. Aż do teraz.

Przypomnijmy, że gra w systemie Shoot Out polega na tym, że pojedynek trwa 10 minut - w pierwszy pięciu zawodnik ma 15 sekund na zagranie, a w drugich 10. Jest zatem duża presja czasu.

Do tej pory najlepszym osiągnięciem mógł pochwalić się Mark Allen, który zdobył 142 punkty. "Historia napisana na naszych oczach" - napisano na profilu Eurosportu na platformie X. "Nie dokonał tego nikt wcześniej" - dodano.

Zwrócono jeszcze uwagę na to, ile Brytyjczykowi zostało czasu. Stół wyczyścił bowiem w szalonym tempie. Zajęło mu to dokładnie 7 minut i 34 sekundy. Niebywałe osiągnięcie.

Zobacz także: Kolejna tenisistka wyszła za mąż. O tej Rosjance było głośno Sprzedała willę. Rywalka Świątek "uciekła" z kraju

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
poważny.grzesznik
9.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Niesamowite