Wielki sukces! Pierwsze zwycięstwo Kwiatkowskiego w karierze

Oskar Kwiatkowski odniósł pierwszy w karierze wielki sukces w Pucharze Świata. Snowboardzista triumfował w slalomie gigancie równoległym w Scuol.

PS
Oskar Kwiatkowski PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Oskar Kwiatkowski
Oskar Kwiatkowski już kilka razy w karierze stawał na podium zawodów snowboardowego Pucharu Świata, ale jeszcze nigdy nie odniósł zwycięstwa. Aż do soboty. Polak kapitalnie spisał się podczas zmagań w slalomie gigancie równoległym w Scuol i odniósł historyczny sukces.

Kwiatkowski już w kwalifikacjach potwierdził wysoką dyspozycję, zajmując w nich trzecie miejsce. W 1/8 finału o ponad pół sekundy pokonał Kima Sang-kyuma, w ćwierćfinale jego rywal (Alexandra Payera) nie ukończył przejazdu. Z kolei w półfinale Polak pokonał innego Austriaka - Andreasa Prommeggera - o 0,17 setnych sekundy.

W finale Kwiatkowskiemu przyszło zmierzyć się z Mirko Felicettim. Pojedynek Polaka z Włochem przyniósł mnóstwo emocji, ale na ostatnich bramkach Felicetti wypadł z trasy. W ten sposób Kwiatkowski został pierwszym Polakiem, który triumfował w snowboardowych zawodach Pucharu Świata.

Na 1/8 finału rywalizację zakończył drugi z Polaków - Michał Nowaczyk. Podobnie zresztą jak Aleksandra Król, która wśród kobiet była ósma w kwalifikacjach, ale w 1/8 finału została pokonana przez Austriaczkę - Sabinę Schoeffmann. Triumfowała Carolin Langenhorst.