Duży sukces Aleksandry Król. Polka na podium zawodów snowboardowego Pucharu Świata

Aleksandra Król zajęła drugie miejsce w slalomie równoległym snowboardowego Pucharu Świata, który rozegrano w Bad Gastein. Lepsza od Polki była jedynie Austriaczka Claudia Riegler.

Łukasz Witczyk
Aleksandra Król Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Aleksandra Król
W finałowym wyścigu Claudia Riegler wygrała z Aleksandrą Król o 0,63 sek. To jeden z największych sukcesów w karierze reprezentantki Polski. Pochodząca z Zakopanego 28-latka po raz drugi stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. Dwa lata temu w mistrzostwach świata w konkurencji slalom równoległy była ósma.

W drodze do finału zawodów w Bad Gastein Król wyeliminowała Słowenkę Glorię Kotnik oraz Austriaczki Danielę Ulbing i Sabinę Schoeffmann, która w małym finale wygrała ze Szwajcarką Patrizią Kummer i stanęła na najniższym stopniu podium.

Król to jedna z najlepszych polskich snowboardzistek. W Bad Gastein wyrównała swój życiowy wynik: w 2013 roku w Moskwie też zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata. Ma na swoim koncie złoty medal Uniwersjady.